لیستی برای شناخت بهترین برند دستگاه جوش اینورتر

همه ما در هر حیطه و عرصه‌ای که فعالیت داشته باشیم، در کار با رایانه، اتوموبیل‌رانی یا مثلاً دوچرخه‌سواری، همواره در صدد یافتن بهترین‌ها هستیم. به‌نوعی همه ما علاقه داریم تا با مقایسه برندهای معروف هر عرصه، نقاط قوت و ضعف آن‌ها را تشخیص داده و به زعم خود بهترین برند را بشناسیم.

دنیای جوشکاری و جوشکاران نیز، از این قاعده مستثنی نیست؛ آن‌ها نیز علاقه دارند تا برترین برند های تولیدکننده ابزار کار خود را بشناسند. اگر در سایر حیطه‌ها، بخش اعظم این علاقه، به نوعی سرگرمی تبدیل شده، در عرصه جوشکاری داستان کاملاً فرق دارد. جوشکاران نیاز دارند برای انتخاب بهترین وسیله کار و ایجاد بیشترین بهره‌وری در نتیجه پروژه‌ها خود، برترین برند ها را بشناسند.

هنگامی که در حال کار کردن با دما هایی بیش از 5000 درجه سانتی‌گراد باشید، بدون شک اصلاً دوست ندارید، ابزار کارتان، شما را ناامید کند یا خطایی در عملکرد خود داشته باشد. بر همین مبنا بر آن شدیم تا در یک یادداشت، تکاپویی برای یافتن بهترین برند دستگاه جوش اینورتر ترتیب دهیم. تلاش ما برای یافتن بهترین برند دستگاه جوش اینورتر، نه به یک نتیجه، بلکه به لیستی از برند ها منتهی شد. اما پیش از پرداختن به این لیست، اجازه دهید تا با یک مقدمه همراهتان باشیم.

آیا واقعاً انتخاب بهترین برند دستگاه جوش اینورتر اهمیت دارد؟

در این مورد نیز، متخصصان ممکن است با اختلاف نظر مواجه شوند. دسته‌ای از جوشکاران حرفه‌ای اعتقاد دارند که جوشکار توانمند، در قید و بند دستگاه جوش حرفه‌ای نیست و کار خوب خود را حتی با یک دستگاه معمولی انجام می‌شود. عده‌ای دیگر اما اعتقاد دارند که پیاده کردن حتی یک خط جوش حرفه‌ای، بدون داشتن یک وسیله حرفه‌ای و متناسب ممکن نیست.

از سویی دیگر بسیاری از متخصصان این حیطه اعتقاد دارد که اساساً انتخاب بهترین برند دستگاه جوش اینورتر معنایی نداشته و هر برند منتقدان خاص خود را دارد. ما به هیچ عنوان قصد طرفداری یکی از این نظرات را نداریم؛ بلکه ما معتقدیم که تمام این نظرات در جایگاه خود درست هستند.

در واقعیت، با داشتن بهترین برند دستگاه جوش اینورتر، حتماً به یک جوشکار حرفه‌ای بدل نخواهید شد. بخش مهمی از کیفیت کار در گرو مهارت خودتان است. اما در مقابل، اگر انتظار دارید شانس موفقیت یک پروژه را افزایش دهید، باید از ابزار خوب استفاده کنید و طبیعی است که به دنبال بهترین برند دستگاه جوش اینورتر بروید. دانستن برترین برند ها در هنگام خرید دستگاه جوش اینورتر، به شما کمک شایانی می‌کند. با این پیش‌زمینه ذهنی شما را دعوت به مطالعه لیست می‌کنیم.

برند میلر

برند میلر الکتریک (Miller Electric)

اگر یک جوشکار باتجربه باشید، احتمالاً این برند را با نمای آبی براق آن بر روی مدل‌های مختلف دستگاه جوش اینورتر بشناسید. شعار خود این برند نیز، “قدرت آبی” است. میلر یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دستگاه جوش اینورتر و سایر ملزومات جوشکاری بوده و از سوی بسیاری از جوشکاران به عنوان بهترین برند دستگاه جوش اینورتر شناخته می‌شود. میلر یک برند آمریکایی است و شاید به همین دلیل، از نظر بسیاری از جوشکاران، قابل اتکاترین و بهترین برند دستگاه جوش اینورتر است.

میلر الکتریک کار خود را از کجا آغاز کرد؟

نیلز میلر، اولین پروژه جوش استیک خود را در سال 1929 و در زیرزمین ابزارفروشی خود تکمیل کرد. از آنجا که دستگاه او، مستقیماً از طریق منبع برق کار می‌کرد، به سرعت در ویسکانسین محبوبیت و شهرت یافت. این نقطه آغازی برای موفقیت برند میلر الکتریک بود که در سال 1935 به طور رسمی شروع به کار کرد. میلر الکتریک به زمان زیادی برای دستیابی به موفقیت‌های بعدی خود نیاز نداشت؛ این برند در مدت زمان کمی دستگاه جوش فرکانس بالای خود را تولید کرد.

دستگاه در آن زمان، این امکان را فراهم کرد که جوشکاری (AC)، به شکل کامل و در مقیاس وسیعی در صنایع به کار گرفته شود. سیر موفقیت‌های این برند متوقف نشد و در سال 1971 با معرفی یک دستگاه جوش اینورتر انقلابی با نام “میلرماتیک”، توانست تکنولوژی‌های جدیدی را به این عرصه معرفی کند. تغذیه مداوم وایر و کنترل کامل بر قدرت و توان خروجی وسیله، برخی از این تکنولوژی‌ها بودند که شاید در حال حاضر برای جوشکاران بسیار عادی و روتین باشند اما در آن زمان یک انقلاب صنعتی محسوب می‌شدند.

تولیدات موفق برند میلر الکتریک

میلر طیف وسیعی از دستگاه جوش اینورتر را در سبد محصولات خود دارد؛ از مدل‌های بسیار کوچک و ساده خانگی تا  مدل‌های صنعتی فوق پیشرفته. دو مدل از تولیدات این برند در خرید دستگاه جوش اینورتر، بیش از سایرین مورد توجه خریداران قرار می‌گیرند.

  • میلر باب‌کت 250 (Bobcat 250)
  • میلر داینستی 200 اس.دی (Dynasty 200 SD)

برند ESAB

برند (ESAB)

مانند سایر برند های این لیست، این برند نیز همواره یک نقش پیشگام در صنعت کشور خود و مخصوصاً صنعت جوشکاری ایفا کرده است. (ESAB) که یک سرواژه متشکل از حروف اول عبارت (Elektriska Svetsning-Aktiebolaget) است، اصالتی سوئدی داشته و ریشه آن به سال 1904 برمی‌گردد.

(ESAB) کار خود را از کجا آغاز کرد؟

سال 1904، “اسکار کیلبرگ”، خالق برند (ESAB)، توانست اولین الکترود جوشکاری با پوشش فلاکس را معرفی کند. این نوع از الکترود تا آن زمان ناشناخته بوده و در عمل حاصل اختراع و ابداع اوست. “اسکار” به‌خوبی می‌دانست که آلودگی‌های هوایی و محیطی، از جمله بخار آب و اکسیژن، تا چه حد بر کاهش کیفیت جوش تأثیر داشته و می‌توانند به یک کابوس برای جوشکار بدل شوند. بر همین مبنا او تلاش کرد تا راه‌حلی برای این مشکل پیدا کند.

در نهایت او با ایده پوشش دادن پوسته بیرونی الکترود با فلاکس، توانست این مشکل را حل کند. همین سرآغاز شد برای حرکت شرکت او به سمت رقابت برای تبدیل شدن به بهترین برند دستگاه جوش اینورتر. این برند دستگاه جوش‌های قابل اتکایی تولید می‌کند و برای بسیاری از افراد، به اندازه میلر محبوب است.

تولیدات موفق برند (ESAB)

مشهورترین و پرفروش‌ترین محصول برند (ESAB) که در هنگام خرید دستگاه جوش اینورتر، تقریباً مورد توجه اغلب خریداران قرار می‌گیرد، مدل (Rebel EMP 215ic) است. این دستگاه جوش اینورتر را می‌توان یکی از محصولات کامل و همه‌کاره این عرصه معرفی کرد که نسبت به کاربرد بسیار وسیع آن، قیمت بسیار خوبی دارد.

برند لینکلن الکتریک

برند لینکلن الکتریک (Lincoln Electric)

یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌ها و برند های فعال در عرصه جوشکاری که اتفاقاً شعار آن نیز “متخصصان جوشکاری” است. لینکلن الکتریک هم سابقه بسیار قوی و قابل توجهی دارد و هم در بسیاری مواقع در تولید دستگاه جوشکاری اینورتر، یک پیشگام محسوب شده است.

لینکلن الکتریک کار خود را از کجا آغاز کرد؟

“جان سی لینکلن” خالق این برند است که در سال 1895 آن را به بنیان گذاشت، همواره در تلاش بود تا دستگاه‌هایی را که زاییده خلاقیت و طراحی ویژه خود است، تولید کرده و در معرض فروش و عرضه قرار دهد. او پس از سال‌ها آزمایش و خطا و داشتن چند ایده خلاقانه و  ابداع موفقیت‌آمیز، توانست در سال 1911، اولین  دستگاه جوش پرتابل که قابلیت تغییر ولتاژ را نیز داشت، معرفی کند. این یک اختراع انقلابی بود.

پس از این نیز لینکلن الکتریک با ابداع جوشکاری قوسی، نقش ویژه‌ای در توسعه تولید کشتی‌های جنگی دوره جنگ جهانی دوم ایفا کرد. امروزه لینکلن الکتریک، با داشتن بیش از 2.5 میلیارد درآمد در سال، توانسته به این لیست راه یافته و به عنوان یکی از گزینه‌های انتخاب بهترین برند دستگاه جوش اینورتر شناخته شود.

تولیدات موفق برند لینکلن الکتریک

دو مدل از تولیدات لینکلن الکتریک، بیش از سایرین موفق ظاهر شده و توانسته‌اند رضایت بسیاری از جوشکاران حرفه‌ای را بدست آورند. اولین مدل (K2185-1) است که یک دستگاه جوش اینورتر بسیار عالی و کاربردی برای افراد مبتدی است. این مدل هم برای افراد مبتدی یک گزینه عالی است و هم در خرید دستگاه جوش اینورتر دوم یا یدک، گزینه‌ای کاربردی و مقرون به صرفه محسوب می‌شود. مدل موفق دیگری که توانسته با پشتیبانی همزمان از قابلیت جوشکاری آرگون (TIG) و جوشکاری استیک، جایگاه خاصی پیدا کند، مدل (Precision 225) است. کار کردن با این مدل بسیار ساده و راحت است.

برند هوبارت

برند هوبارت (Hobart)

برند هوبارت ریشه در یک کسب‌وکار و صنعت خانوادگی داشته و پس از یک سفر چند دهه‌ای در طول تاریخ صنعت، توانسته به موفقیت چشم‌گیری در این عرصه دست یابد. هوبارت بیشتر بخاطر تولیدات متنوع و مقرون به صرفه بودن محصولات، شهرت یافته و به یک رقیب برای میلر الکتریک تبدیل شده است. هوبارت نیز اصالتی آمریکایی دارد.

هوبارت کار خود را از کجا شروع کرده است؟

در سال 1917، “چارلز کلارنس هوبارت” و همسرش با همیاری و همکاری سه فرزند خود توانستند این برند با بنیان گذاشته و به افراد محلی معرفی کنند. برای شروع، آن‌ها به سراغ تولید محصولات و ابزار صنعتی مختلفی رفتند؛ از دینام و کمپرسور تا حتی صندلی اداری! آن‌ها تقریباً در اغلب عرصه‌ها با موفقیت ظاهر شدند و این به آن‌ها جرئت ورود به عرصه تولید ابزار و ملزومات جوشکاری را دارد. هوبارت در سال 1925 اولین محصول خود در این عرصه را با یک الکترود استیک معرفی کردند. از آن زمان تا به امروز آن‌ها توانسته‌اند با پیشرفت مداوم و مستمر در عرصه تولید ملزومات جوشکاری، به یکی از تولیدکنندگان موفق دستگاه جوش اینورتر بدل شوند.

تولیدات موفق برند هوبارت

هوبارت بیشتر در عرصه جوشکاری میگ موفق ظاهر شده و محصولات بسیار قدرتمند و قابل اتکایی برای پشتیبانی از این شیوه جوشکاری، تولید کرده است. هوبارت مدل (500553) که یک دستگاه جوش میگ عالی است، بخاطر قدرت بالا در جوشکاری ورقه‌های ضخیم، شهرت زیادی دارد. این مدل با داشتن قابلیت‌های جالبی مانند قابلیت “خودتنظیمی”(Self tunes) می‌تواند به صورت خودکار به افزایش کیفیت جوش کمک کند.

برند اورلست

برند اورلست (EVERLAST)

اورلست شاید یکی از نوپاترین برند های موفق عرصه تولید دستگاه جوش اینورتر باشد اما با این حال توانسته به سرعت خود را به لیست برترین‌ها برساند. اورلست، جوان‌ترین عضو لیستی است که برای یافتن بهترین برند دستگاه جوش اینورتر تهیه کردیم. اورلست نیز یک برند آمریکایی است و به همین خاطر طرفداران خاص خود را دارد.

اورلست کار خود را از کجا شروع کرده است؟

همانطور که گفته شد، اورلست جوان‎ترین برند این لیست است که کار خود را از سال 2004 و از ایالت کالیفرنیا آغاز کرده است. این برند اولین محصول خود را به شکل کاملاً اینترنتی عرضه کرد و در کمال ناباوری، میزان فروش بسیار بالایی را در آن زمان تجربه کرد. از آن زمان تا به امروز، اولست پیشرفت مداوم خود در عرصه تولید دستگاه جوش اینورتر را ادامه داده و توانسته به یکی از فروشندگان موفق این حیطه تبدیل شود. این برند بخاطر تولیدات مقرون به صرفه خود شهرت زیادی داشته و انتخاب اول بسیاری از جوشکاران است.

تولیدات موفق برند اورلست

محصولات اورلست در دسته‌بندی‌های مختلفی عرضه می‌شوند؛ جوشکاری آرگون (TIG)، جوشکاری میگ، پلاسما و جوش استیک. اما اغلب شهرت و محبوبیت این برند، ناشی از تولید انواع مختلفی از دستگاه جوش آرگون موفق و مقرون به صرفه است. مدل (PowerMTS 251Si) به عنوان یکی از موفق‌ترین دستگاه‌های جوشکاری چندکاره شناخته می‌شود.

برند فیمر

بازار ایران و الزامات خاص آن

ممکن است مواجه شدن با لیست فوق که در تکاپوی شناخت بهترین برند دستگاه جوش اینورتر تهیه شد، با سردرگمی مواجه شوید. واقعیت این است که یافتن مدل‌ها و تولیدات این برند ها، در ایران اصلاً کار ساده‌ای نیست. نباید فراموش کنیم که تحریم‌ها و سایر شرایط خاص اقتصادی بازار ایران، باعث شده تا چنین برند هایی، آنچنان که باید و شاید در این بازار نفوذ نداشته باشند.

این موضوع که نتوانید برند های حاضر در لیست فوق را به‌سادگی تهیه کنید، کاملاً قابل درک است اما این به بهترین بودن آن‌ها خللی وارد نمی‌کند. البته این بدان معنی نیست که شما به دنبال برند ها و محصولات جایگزین نباشد. همین شرایط ویژه بازار ایران، ما را بر آن داشت تا مرور بسیار کوتاه و اجمالی بر برند های موفق بازار ایران، به شکل اختصاصی داشته باشیم. طبیعی است که برند های حاضر در بازار ایران، در سطح بین‌المللی شهرت زیادی نداشته و در سطح اول جهان نباشند اما به هر حال بازار ایران را تحت نفوذ دارند.

لیستی برای شناخت بهترین دستگاه جوش اینورتر ویژه ایران

در بازار ایران، برند های ایرانی و داخلی، با توجه به قیمت بهتر که دارند، به نفوذ قابل توجهی دست یافته‌اند. اما با این حال همچنان بد نیست تا در انتخاب و خرید بهترین دستگاه جوش اینورتر، جایگاه ویژه‌ای برای برند های خارجی قائل شوید. هرچند نمی‌توان منکر موفقیت برخی از تولید کنندگان ایرانی، مانند آروا، صبا الکتریک و ایران ترانس شد. اما در میان تولیدکنندگان خارجی ما به شما برند های زیر را پیشنهاد می‌کنیم. برای اطلاع از قیمت و خرید دستگاه جوش اینورتر می توانید این محصول را در فروشگاه آچاریست مشاهده کنید.

  • برند فیمر (FIMER)
  • برند رونیکس (RONIX)
  • برند آنکور (Anchor)
  • برند دوو (DaeWoo)

یک جمع‌بندی؛ آیا بهترین برند دستگاه جوش اینورتر انتخاب شد؟

با رسیدن به این مقطع از یادداشت، ممکن است همچنان این پرسش در ذهن شما باشد که اساساً در نهایت، کدام‌یک بهترین برند دستگاه جوش اینورتر است؟ با مراجعه به مقدمه بحث، یک نکته بسیار مهم برای شما یادآوری خواهد شد. ” بسیاری از متخصصان این حیطه اعتقاد دارد که اساساً انتخاب بهترین برند دستگاه جوش اینورتر معنایی نداشته و هر برند منتقدان خاص خود را دارد”. ما به هیچ‌وجه با این نقطه نظر مخالف بوده و اتفاقاً کاملاً با آن موافق هستیم.

واقعیت این است که در خرید دستگاه جوش اینورتر، یا بسیاری دیگر از ابزار صنعتی، نمی‌توان صرفاً یک برند را به عنوان گزینه برتر معرفی کرد. تنها می‌توانید لیستی از بهترین برندها تهیه کرده و در خرید آن‌ها، به‌نوعی اولویت قائل شوید. این در حالی است که گاهاً شاید یک محصول مناسب و مقرون به صرفه را با برندی از خارج این لیست پیدا کنید. ما به شما در این مورد هیچ هشداری نمی‌دهیم زیرا همیشه تناسب محصول با نیاز های مشتری، در اولویت قرار دارد. اما با این حال، بهتر است اولویت بیشتری برای برند های این لیست، قائل شوید.

بهترین برند های دستگاه جوش اینورتر
راهنمای خرید متر لیزری و معیار های اصلی!
کاربرد های مینی فرز و معرفی صفحه ها و دیسک ها
فهرست