6 پروژه نجاری با اره عمود بر

اره عمود بر یکی از قدرتمند ترین و پرکاربردترین ابزار آلاتی است که می توانید در کارگاهتان داشته باشید. عمود بر هم از پس برش خطوط صاف بر می آید و هم می تواند هر منحنی دلخواهی را برش دهد؛ به دلیل همین ویژگی ها این دستگاه می تواند در انجام پروژه های مختلف به کار برود.

در اینجا 6 پروژه را برای شما گردآوری کرده ایم که در آن ها هم می توانید یک وسیله جالب را بسازید و هم مهارت های خود را در کار با اره عمود بر افزایش دهید.

اگر می خواهید قبل از انجام پروژه ها با اره عمود بر و نحوه استفاده از آن بیشتر آشنا شوید، مقاله فوت و فن کار با اره عمود بر را مطالعه کنید.

پایه قابل حمل برای لپ تاپ

پایه لپ تاپ ساخته شده با اره عمود بر

لپ تاپ ها از نظر ارگونومی طراحی خوبی ندارند، به همین دلیل بهتر است هنگام کار با آن ها از یک پایه لپ تاپ رومیزی استفاده کنید. پایه های موجود در بازار گران و سنگین هستند و حمل و نقلشان چندان ساده نیست. شما می توانید با هزینه خیلی کمتر و تنها به کمک یک اره عمود بر یک پایه تاشو برای لپ تاپتان بسازید و آن را به راحتی همراه خود به همه جا ببرید.

چرخ دستی مخصوص حمل کمپرسور

چرخ دستی کمپرسور ساخته شده با اره عمود بر

به کمک اره عمود بر یک چرخ دستی مخصوص حمل کمپرسور بسازید. این چرخ دستی کمپرسور، شلنگ ها و بست های مختلف را در خود جای می دهد و کار شما را هنگام جابجایی و حمل و نقل ابزار تا حد زیادی ساده می کند.

چهارپایه یا عسلی

چهارپایه و عسلی ساخته شده با اره عمود بر

با استفاده از اره عمود بر یک چهارپایه ساده بسازید و آن را با رنده نجاری تزیین کنید. از این چهارپایه می توانید برای کار های مختلفی استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه ساخت چهارپایه کافی است به مقاله دیگری که در این زمینه برایتان آماده کرده ایم، مراجعه کنید.

جعبه اسباب بازی

جعبه اسباب بازی ساخته شده با اره عمود بر

می توانید با استفاده از یک تخته صاف، جعبه های کوچکی برای جمع آوری اسباب بازی، کفش، پتو و … بسازید. این کار هزینه زیادی ندارد و به صرف زمان کمی، در حد چند ساعت نیاز دارد.

صندلی تاشو

صندلی تاشو ساخته شده با اره عمود بر

می توانید عصر یک روز تعطیل با استفاده از اره گرد بر چند صندلی تاشو بسازید و از آن ها برای نشستن در تراس یا رفتن به پیک نیک استفاده کنید.

وسایل تزیینی چوبی

وسایل تزیینی ساخته شده با اره عمود بر

همه ما دوست داریم حیاط و خانه خود را با وسایل تزیینی زیبا بی آراییم. می توانید با استفاده از یک اره عمود بر و صرف تنها چند ساعت این گوزن تزیینی را بسازید و خانه خود را با آن تزیین کنید.

ساخت وسایل با اره عمود بر
12 نکته مهم برای کار با اره گرد بر
فوت و فن کار با اره عمود بر
فهرست