راهنمای خرید اره درخت بر برقی و بنزینی؛ کدام‌یک برای کدام هدف؟

یکی از اصلی ترین چالش ها و پرسش ها در مسیر خرید اره درخت بر، این است که آیا باید یک محصول بنزینی بخرم یا یک محصول برقی؟ پیدایش این پرسش در ذهن مخاطبان هنگام خرید این ابزار کاملاً طبیعی است. البته این تنها پرسشی نیست که با آن مواجه خواهید شد؛ پرسش‌های دیگری نیز مانند اینکه چه سایزی را باید خرید، ذهن شما را احاطه می‌کنند.

به هر حال هر تعداد پرسش و هر چند چالش که برای شما در مسیر خرید اره درخت بر وجود داشته باشد، ما اینجا هستیم تا به شما برای تجربه یک خرید موفق کمک کنیم. با تکیه بر تجربه کارشناسان فروشگاه آچاریست و بررسی منطقی و روشن اطلاعات موجود، تردیدی نداشته باشید که می‌توانید در خرید این محصول به موفقیت لازم دست یابید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

پاسخ‌هایی متفاوت برای نیازهای متفاوت؛ نیازها را بررسی کنید

فراموش نکنید که همه مصرف‌کنندگان و خریداران، این ابزار را برای یک مقصود و یک هدف خریداری نمی‌کنند. برخی از خریداران ممکن است به عنوان وسیله کار خود به آن نگاه کرده و در کارگاه‌ها به آن نیاز مبرمی داشته باشند و برخی دیگر از آن‌ها ممکن است خرید اره درخت بر را با هدف استفاده در باغ و باغچه خود انجام دهند. هرچند استفاده و نیاز این دسته از مشتریان غیرحرفه‌ای‌تر است اما تجربه نشان داده که اتفاقاً بخش بیشتری از تقاضاها را به خود اختصاص می‌دهند. به هر حال جز هرکدام از دسته‌ها که هستید، الزامی است که پیش از آغاز پروسه خرید این محصول، نیازهای خود را شناسایی کنید. در این صورت است که می‌توانید در طول پروسه خرید از سردرگمی رهایی یافته و به طور مؤثر تری از کارشناسان فروش آچاریست کمک بگیرید.

خرید اره درخت بر؛ بنزین یا برق؟ مسئله این است

دادن پاسخ قطعی به این پرسش، بدون سنجش جزئیاتی در مورد نیازمندی‌ها و شرایط کاربر ممکن نیست. به بیانی دیگر نمی‌توان گفت یکی از این محصولات نسبت به دیگری برتری مطلق و دائمی دارد؛ شرایط نشان می‌دهد که خرید اره بنزینی منطقی‌تر است یا اره برقی! اما به طور کلی و بدون ورود به جزئیات متعدد، باید گفت در اغلب اوقات در جاهایی که دسترسی به برق مناسب وجود داشته باشد و از این حیث محدودیتی احساس نشود، خرید اره درخت بر برقی، مزایای بیشتری داشته و گزینه منطقی‌تری است.

این دسته از محصولات، استهلاک بسیار پایین‌تری از خود نشان می‌دهند و از این نظر نسبت به نوع بنزینی، برتری محسوسی دارند. از سوی دیگر قیمت اره درخت‌بر برقی نسبت به مدل‌های بنزینی کمتر است. به این دو مورد از مزایا، می‌توان موارد دیگری را هم اضافه کرد. از جمله این موارد باید به سهولت بیشتر در استفاده از نوع برقی نیز اشاره کرد. اما با وجود تمام این مزایا و برتری‌های نهفته در استفاده از مدل‌های برقی، چرا همچنان مدل های بنزینی مشتری دارد؟

عدم دسترسی به برق و لزوم خرید اره درخت بر بنزینی!

فراموش نکنید که تمام مزایایی که در مورد مدل‌های برقی بررسی شد، در گرو دسترسی به برق هستند! چنانچه به برق مناسب دسترسی نداشته باشید، هیچ‎‌یک از این مزایا معنایی ندارند و اینجاست که خرید اره درخت بر بنزینی به یک الزام و نیاز حیاتی تبدیل می‌شود. پس اگر در جایی مشغول به کار هستید که تا کیلومترها هیچ دسترسی به برق وجود ندارد یا نمی‌توانید دایره امور عملیاتی خود را به طول یک سیستم برق محدود کنید، خرید نوع بنزینی یک الزام است و باید به طور جدی به آن فکر کنید. اما در شرایط عادی بدیهتاً خرید مدل‌های برقی نسبت به مدل‌های بنزینی اولویت دارد. با در نظر داشتن همین موضوع و با توجه به تقاضای بیشتر خریداران و مخاطبان آچاریست، اجازه دهید تا ادامه یادداشت را بیشتر بر ارائه اطلاعات و طرح نکاتی در مورد خرید اره درخت‌بر برقی متمرکز کنیم.

اره برقی رونیکس

خرید اره درخت‌ بر برقی و آشنایی با معیارهای تصمیم گیری صحیح

در بازار، صدها مدل و ده‌ها برند مختلف از اره برقی به چشم می‌خورد؛ دقیقاً به همین علت است که انتخاب اصلاً ساده نیست. تنها در صورتی می‌توانید برای انتخاب از بین آن‌ها با موفقیت عمل کنید که معیارها و نکات کلیدی در خرید اره درخت بر برقی را از پیش بدانید. معیارهای متعددی در این بین اهمیت دارند اما اجازه دهید برخی از برجسته ترین موارد را در کنار هم به صورت اجمالی مرور کنیم.

معیارهایی که نباید از آن‌ها غافل شد:

  • قدرت موتور: این یک ویژگی بسیار مهم در خرید است زیرا اساساً توان قوای محرکه اره است که محدودیت‌های شما را برای اعمال نیرو، تعیین می‌کند. در شرایط برابر، هر میزان قدرت موتور اره درخت بر برقی بیشتر باشد، چوب و الوار با فشار کمتری بر روی زنجیر و چرخ‌دنده بریده می‌شود.
  • طول تیغه: معمولاً اغلب محصولات حاضر در بازار با طول تیغه 40 سانتی‌متری عرضه می‌شوند. این طول از تیغه با وجود قدرت کافی موتور و حد مناسبی از برندگی، می‌تواند به‌راحتی یک تنه با قدرت 80 سانتی‌متر را در یک کورس برش دهد.
  • نوع تیغه(زنجیر): در کنار طول، نوع تیغه نیز بر نحوه عملکرد این ابزار تأثیر دارد. شاید در هنگام استفاده از اره، این موتور باشد که با تولید قوای محرکه، نقش قلب تپنده را ایفا کند اما انجام کار اصلی بر عهده زنجیر است. اگر زنجیر تیغه شما کند باشد، شاید بتوان همان نتیجه نرمال را بدست آورد اما تنها در صورت وارد کردن فشار بسیار زیاد به دستگاهی که در اختیار دارید!

دو قابلیت کاربردی؛ مکانیزم تنظیم تیغه و روغن‌کاری اتوماتیک

مورد مهم دیگری که در خرید اره درخت‌بر نباید از آن غافل شد، وجود قابلیت و مکانیزم تنظیم تیغه است است. بسیاری افراد ممکن است پس از سپری شدن یک مدت زمان خاص از خرید این ابزار، با مشکل شل شدن زنجیر مواجه شوند. این یک مانع جدی بر سر راه کارکرد درست وسیله خواهد بود. اما امروزه این مشکل با تجهیز محصولات به مکانیزم تنظیم تیغه و کشش زنجیر، حل شده است. به عنوان مثال در محصولاتی مانند رونیکس مدل (4740) و نک مدل (2240cs) این قابلیت تعبیه شده است. در کنار این قابلیت، مکانیزم دیگری که سلامت محصول را تضمین می‌کند، روغن‌کاری اتوماتیک است. این مکانیزم به طور خودکار و پیوسته، میزان مناسبی از روغن را به محل تماس زنجیر و ساطور دستگاه ارسال کرده و با این روش اصطکاک را کاهش می‌دهد. معمولاً تمام انواع اره مدرن، از این مکانیزم کلیدی برای افزایش طول عمر استفاده می‌کنند.

قابلیت‌هایی در خدمت امنیت و سلامت کاربر

در کنار قابلیت‌های فوق، برخی دیگر از قابلیت‌ها به طور خاص در خدمت سلامت کاربر بوده و سهولت کار با اره درخت بر را تضمین می‌کنند. برخی از اصلی‌ترین موارد به شرح زیر هستند. در هنگام خرید نوع برقی باید از وجود و عملکرد صحیح این مکانیزم‌ها مطمئن شوید.

  • سیستم قفل کلید: این سیستم که بر روی تمام انواع اره درخت بر مدرن وجود دارد، باعث می‌شود که تا زمان فشردن کلید قفل توسط کاربر، کلید اصلی باز نشده و در عمل وسیله امکان کار کردن نداشته باشد.
  • سیستم ترمز اهرمی: این سیستم نیز کارکردی مشابه مکانیزم اخیر دارد اما با این تفاوت که در آن تا هنگام آزاد کردن یک اهرم، کلید روشن و خاموش از مدار خارج شده و عملاً کار نمی‌کند.
  • سیستم ترمز سریع زنجیر: طراحی این مکانیزم به شکلی است که به محض برداشتن دست از روی کلید عملگر وسیله، زنجیر را در کسری از ثانیه متوقف کرده و از این طریق از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.

نکاتی کوتاه در رابطه با خرید اره درخت‌بر بنزینی

در کنار پرداختن به نکاتی در مورد خرید مدل های برقی، بد نیست تا مروری موردی و بسیار کوتاه بر خرید اره درخت بر بنزینی هم داشته باشیم. هرچند فضا و وقت کافی برای پرداختن به اره درخت‌بر بنزینی نیست اما تلاش ما معطوف به بررسی نکات کلیدی و مهم‌تر است.

جزئیات قطعات اره درخت بر بنزینی

لزوم بالا بودن کیفیت اجزای مختلف

اره درخت‌ بر بنزینی، از اجزای بسیار متعدد و گوناگونی تشکیل شده است. با در نظر داشتن ساختار موتور بنزینی که از قطعات و مکانیزم‌هایی مانند بوش و پیستون، کاربراتور، شمع یا فیلتر هوا تشکیل شده، این موضوع کاملاً طبیعی است. بخاطر همین تعدد بالای قطعات و گوناگونی آن‌ها، هر قدر کیفیت جزئیات و تک‌تک قطعات بیشتر باشد، استهلاک کمتر بوده و عمر دستگاه بیشتر است. به عنوان نمونه کاربراتور یکی از قطعات بسیار مهم است که در کارکرد این ابزار اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. در مدل های بنزینی نیز مانند مدل‌ های برقی، قدرت موتور اهمیت بسیار زیادی دارد؛ هر قدر قدرت موتور بیشتر باشد، هم کاربر وسیله و هم خود موتور و قطعات آن، فشار کمتری را متحمل می‌شوند.

اره درخت بر STIHL

سایز تیغه و کیفیت زنجیر در اینجا هم اهمیت دارند

پرکاربردترین تیغه در مدل های بنزینی، سایز های 45 و 50 سانتی‌متری هستند. تقریباً قریب به اتفاق برند ها از این سایز تیغه استفاده می‌کنند. با یک تیغه 45 سانتی‌متری شما به‌ راحتی می‌ توانید عملیات برش یک درخت با قطر 90 سانتی‌متر را اجرا کنید. زنجیرها مورد استفاده در مدل های بنزینی شاید قابل تیز شدن باشند اما اگر از همان آغاز به کار کیفیت بالایی داشته باشند، تا سال‌ ها بدون وقفه و مشکل کار می‎ کنند. کیفیت زنجیر در کارکرد این محصول، اهمیت بسیار بالایی دارد. برند های معتبری مانند کرون مدل (CT20102) و مدل (CT20101) یا رونیکس مدل (4645 Pro)، مدل‌هایی از اره درخت‌ بر بنزینی هستند که تولیدکننده در آن‌ ها، اهمیت این موضوع را به‌ خوبی درک کرده و از زنجیر برند اورگان استفاده می‌کنند. اورگان ساخت آمریکاست و در کنار قدرت برش بالا، طول عمر مناسبی هم دارد.

مکانیزم‌های مربوط به ایمنی

سیستم‌ ها و مکانیزم‌ های مربوط به ایمنی و تسهیل کارکرد در مدل‌ های بنزینی هم اهمیت بالایی داشته و قطعاً از سوی تولیدکنندگان معتبر بازار، در محصولات تعبیه می‌ شوند. یک محصول بنزینی موفق هم باید تمام امکانات ایمنی بررسی‌ شده در بخش مربوط به اره درخت‌ بر برقی را داشته باشد. این در حالی است که برخی از مکانیزم‌ های ایمنی و امنیتی در مدل‌های بنزینی، پیشرفته‌تر هم شده‌اند.

اره درخت بر کرون

چند پیشنهاد از فروشگاه آچاریست

اما اگر در صدد خرید این ابزار هستید، فارغ از بنزینی یا برقی بودن آن، می‌توانید به سبد محصولات آچاریست رجوع کنید. در سبد محصولات این مجموعه مدل‌های متنوعی برای انتخاب وجود دارند و در کنار این می‌توانید از کارشناسان مجموعه، مشاوره‌های لازم را کسب کنید. کارشناسان و مشاوران فروش آچاریست آمادگی دارند تا بسته به نیازمندی مشتریان، در زمینه خرید اره درخت‌ بر به آن‌ها خدمات لازم را ارائه کنند. دایره پوشش خدمات آچاریست صرفاً محدود به مشاوره فروش نیست و حتی در تحویل محصولات نیز کارشناسان این مجموعه برای مونتاژ صحیح و راه‌ اندازی کامل دستگاه در کنار خریداران هستند. پس از کسب مشاوره، حتماً بیشتر با چالش مونتاژ و راه‌اندازی این وسیله پیچیده آشنا خواهید شد. اما در نهایت پیشنهادات:

  • هیوندای مدل (Techno 700)
  • هیوندای مدل (Techno 650)
  • رونیکس مدل (4645 Pro)
  • کرون مدل (CT20102)
اره درخت بر
نکاتی برای خرید بهترین چکش تخریب
نکاتی برای خرید سشوار صنعتی ارزان و مناسب
فهرست