چگونه یک کمپرسور هوا را تعمیر کنیم؟

کمپرسور هوا خوب کار نمی‌کند؟ خودتان آن را تعمیر کنید و در هزینه آن صرفه‌جویی کنید.

یک ولو آنلودر (شیر ورودی هوا به هوا ساز) خراب در کمپرسور هوا موجب توقف کار کمپرسور می‌شود، ولی ولو های جایگزین، در دسترس و قابل خریداری هستند و تعمیر و برطرف کردن این مشکل ساده و ارزان است.

تعویض ولو آنلودر

با دو آچار یک سر تخت به اتصال فشاری ولو ضربه بزنید و مهره روی مسیر هوا را شل کنید. مهره و اتصال را در بیاورید.

سیم های داغ (هات وایر) خنثی (نول) و اتصال به زمین را از سوییچ قبلی جدا کنید. سپس با انبردست حلقه کرنش‌زدا (strain relief grommet ) را فشار داده و سیم را دربیاورید.

در حالی که لوله را با یک انبردست نگه داشته‌اید، سوییچ جدید را بچرخانید و آن را با یک آچار محکم کنید.

اگر کمپرسور هوای شما در ابتدای روز به خوبی شروع به کار می‌کند، اما دفعات بعد از کار می‌افتد و یک صدای بلند وزوز مانند ایجاد می‌کند، مشکل این است که ولو آنلودر شما خراب است. تعمیر کمپرسور هوا آسان است. ولو آنلودر همان چیزی است که وقتی موتور بعد از رسیدن به فشار کاری توقف می‌کند، صدای پیس ایجاد می‌کند. در حقیقت دارد فشار اضافی باقی‌مانده را از کمپرسور خارج می‌کند تا بار بعد که موتور روشن می‌شود مجبور نشود به همان سختی کار کند.

ولو آنلودر کمپرسور هوا معمولاً در مجموعه سوییچ فشار از پیش ساخته شده، قرار دارد. برای خرید یک مجموعه جدید با تولید کننده محصولات یدکی کمپرسور هوا تماس بگیرید. همچنین می‌توانید پوشش سوییچ را درآورید (ابتدا کمپرسور را از برق دربیاورید) شماره قطعه سوییچ فشار را مشخص کنید، سپس با جستجو در اینترنت قطعه موردنظر را پیدا کنید. من یک مجموعه سوییچ فشار جایگزین 4-پورتی را برای این کمپرسور با قیمت 20 دلار از آمازون خریداری کردم. در ادامه شرح می‌دهیم چگونه آن را تعویض کنید.

ابتدا جریان برق کمپرسور را قطع کنید. سپس شیر تخلیه (drain valve) در کف مخزن را باز کنید تا فشار کم شود. سپس لاین 0.625 میلی‌متری که به ولو آنلودر می‌رسد را دربیاورید.(عکس 1) سپس با یک انبردست قابل تنظیم یا آچار لوله‌گیر، بست اتصال سریع، رگولاتور فشار و فشارسنج (gauge) را از سوییچ فشار دربیاورید.

سیم ها را از سوییچ فشار جدا کنید. (عکس 2) سپس سوییچ قبلی را دربیاورید. لوله‌ها را با عایق بپوشانید و سوییچ جدید را نصب کنید(عکس 3). نهایتاً عایق را در تمام لوله کشی های قطعات استعمال کرده و مجدداً قطعات را سرهم‌بندی کنید.

ابزار لازم برای پروژه تعمیر کمپرسور

قبل از این که شروع به کار کنید، ابزار لازم برای این پروژه خود-انجام را فراهم کنید تا در زمان و انرژی صرفه‌جویی کنید.

  • پیچ‌گوشتی 4 پخ
  • آچار قابل تنظیم
  • انبردست قابل تنظیم
  • مجموعه آچار

مواد لازم برای پروژه تعمیر کمپرسور

با آماده کردن مواد لازم قبل از شروع پروژه دیگر نیازی به خرید های دقیقه نودی نخواهید داشت. در ادامه لیست مواد لازم را می‌بینید:

عایق لوله

ولو آنلود ( که معمولاً قسمتی از مجموعه سوییچ فشار است)

کمپرسور هوا
چگونه از دستگاه فرز استفاده کنیم؟
چگونه یک کمپرسور کوچک هوا انتخاب کنیم؟
فهرست