نکاتی برای خرید یک سشوار صنعتی ارزان و مناسب

یکی از ابزار پرکاربرد در شرایط فعلی صنایع، سشوار صنعتی است. این وسیله که در اصل نوعی از دمنده بوده و وظیفه دارد هوای گرم مورد نیاز کاربر را تأمین کند، در عمل کاربردهای بسیار متعددی دارد. همین کاربر وسیع این ابزار باعث شده تا مشتریان از دسته‌های گوناگون و با سطوح شناخت مختلف، متقاضی خریداین محصول باشند. ما نیز در آچاریست، با در نظر داشتن این موضوع، بر آن شدیم تا یک راهنما برای خرید سشوار صنعتی ارزان و مناسب آماده کرده و در اختیار شما قرار دهیم. در یادداشت پیش رو قرار است مجموعه‌ای از نکات کلیدی را برای خرید سشوار صنعتی مطالعه کنید. در نهایت نیز پس از بررسی کلیات الزامی برای تصمیم‌گیری درست، با اتکای به تجربه بخش فروش مجموعه آچاریست، برخی از الگوهای موفق در سبد محصولات این ابزار را به شما معرفی می‌کنیم. پس تا تنها با ما همراه باشید.

سشوار صنعتی چیست؟

همانطور که در بخش قبلی به صورت اجمالی گفته شد، سشوار صنعتی در اصل یک دمنده برقی است که وسیله دمش هوای گرم را دارد. با نگاهی به نام این وسیله، می‌توان حدس زد ساختار کلی آن به سشوار شباهت دارد اما برای مقاصد متفاوتی استفاده می‌شود. در حالت عادی، دمایی که برای خشک کردن موها در یک سشوار معمولی نیاز است، بسیار کمتر از دمای مورد نیاز برای کاربردهای صنعتی است. با در نظر داشتن این موضوع است که سشوار صنعتی برای کار کردن در دماها بالاتر طراحی شده و توسعه یافته است. در سشوار صنعتی بدون نیاز به تماس مستقیم جسم داغ با سطح مقطعی که روی آن کار می‌کنید، می‌توان حرارت را به میزان دلخواه از طریق کوران هوا منتقل کرد. در این پروسه هوا، بستر انتقال حرارت بوده و سشوار صنعتی ضمن گرم کردن، وظیفه دمش آن را برعهده دارد.

بسیاری از برندها معتبر جهان در این شاخه نیز تولیدات متنوعی دارند

آیا خرید سشوار صنعتی ارزان منطقی است؟

با در ذهن داشتن پیش‌زمینه طرح‌شده در بخش قبلی، اکنون با یک شناخت ساده اما کاربردی به سراغ پاسخ به یکی از پرتکرارترین پرسش‌های مشتریان می‌رویم. محدودیت بودجه در خرید هر محصولی، از جمله سشوار صنعتی، امر عجیب و غریبی نیست. به همین خاطر خرید یک محصول ارزان، همیشه لذت‌بخش است اما خالی از نگرانی نیست؛ اغلب افراد از خود می‌پرسند آیا وسیله با قیمت کم هم کاربردی است؟ از کلیات که صرف نظر کنیم، مشتریان در مورد خرید سشوار صنعتی ارزان نیز همین نگرانی را دارند. در پاسخ اما باید گفت خرید این محصول، به‌شرطی که همراه با شناخت کافی باشد، قطعاً منطقی خواهد بود. به بیانی دیگر برای خرید این محصول، باید همچنان از دقت به برخی از معیارها و فاکتورها غفلت نکرد. پس در کنار ارزان بودن یک سشوار صنعتی، باید سایر جوانب خرید را نیز بسنجیم. اما چه جوانبی را باید سنجید؟

کیفیت فن و المنت؛ ضامن کیفیت این ابزار

دمای هوای تولیدی توسط یک سشوار صنعتی، گاهاً تا 650 درجه سانتی‌گراد نیز افزایش خواهد یافت. مواجه با چنین دمای بالایی، بدون قطعاتی باکیفیت و کارآمد، در عمل ممکن نیست. دو قطعه در این بین، بیش از سایرین در کیفیت عملکرد سشوار صنعتی اثر دارند؛ فن و المنت. فن وظیفه دمش هوا را بر عهده داشته و المنت در نقش افزایش‌دهنده دما یا به عبارتی تولیدکننده حرارت ظاهر می‌شود. المنت به طور مستقیم با دمای بالای کارکرد سشوار صنعتی در تماس است و کیفیت آن به طور جدی بر کیفیت کل وسیله تأثیر دارد. امروزه اغلب مدل‌ها و محصولات معتبر از المنت مجهز به سرامیک، استفاده می‌کنند. در این ساختار، المنت در میانه یک محافظ سرامیکی قرار گرفته است. این محافظ سرامیکی حول محور المنت اصلی نصب شده و به کاهش و مهار ضربات خارجی وارده به المنت منجر می‌شود؛ امری که سلامت المنت را تضمین می‌کند. می‌توان گفت عدم استفاده از المنت مجهز به سرامیک در یک سشوار صنعتی، به طور جدی کیفیت و طول عمر آن را کاهش خواهد داد. المنت مجهز به سرامیک، هم ظرفیت گرمایی خوبی دارد و هم برابر ضربه در هنگام داغ بودن مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

المنت حرارتی سشوار صنعتی

المنت نقش بسیار مهمی در کارکرد وسیله دارد

پس در مجموع هنگام خرید سشوار صنعتی، حتماً در وهله اول کیفیت المنت و نوع آن و در وهله دوم کیفیت دمش فن را بررسی کنید. این دو بخش به عنوان قلب وسیله عمل کرده و در صورت سالم و باکیفیت نبودن، عمر مفید وسیله را کاهش داده یا از اساس آن را ناتوان می‌سازند. نیاز به تأکید مجدد است که یک سشوار صنعتی باکیفیت، باید از المنت سرامیکی باکیفیت استفاده کنید.

شناخت دسته‌های گوناگون سشوار صنعتی؛ سه دسته متفاوت

چه قصد خرید یک سشوار صنعتی ارزان را داشته باشید و چه محدودیتی از حیث بودجه نداشته باشید، در هر حال بهتر است با انواع مختلف آن آشنا شوید. حتی یک سشوار صنعتی ارزان نیز باید از حیث اینکه در چه دسته‌بندی قرار می‌گیرد، بررسی شود. قطعاً روش‌های زیادی برای دسته‌بندی انواع مختلف سشوار صنعتی وجود دارد. افراد ممکن است با معیارهای متمایزی اقدام به دسته‌بندی این محصول کنند اما ما در ادامه قصد داریم تا از یک دسته‌بندی کاربردی برای آن استفاده کنیم. بر مبنای این شیوه دسته‌بندی، این محصول به سه دسته کلی تقسیم می‌شود.

سشوار صنعتی ساده(بدون دیمر)

معمولاً اغلب افرادی که در صدد خرید سشوار صنعتی ارزان هستند، به سمت محصولات حاضر در این دسته گرایش پیدا می‌کنند. در این نوع خبری از تنظیم درجه حرارت نیست و شما در کنار خاموش و روشن کردن وسیله، صرفاً امکان کنترل تنظیم سرعت فن را دارید. به‌عبارتی در عین تغییر سرعت دمش هوا، دمای المنت سشوار همواره فیکس و ثابت است. البته همین تغییر سرعت فن، به طور غیرمستقیم به تغییر دمای هوای خروجی کمک می‌کند. معمولاً سرعت فن نیز تنها در دو فاز متفاوت قابل تنظیم است. با قرار داشتن سرعت گردش فن در سطح پایین به طور معمول دمای هوای خروجی بین 300 تا 350 درجه و در سرعت فن بالا، دما به 500 الی 600 درجه افزایش پیدا می‌کند. مدل های حاضر در این دسته، معمولاً برای افراد جویای خرید سشوار صنعتی ارزان، گزینه‌های بهتری هستند. می‌توان گفت قریب به اتفاق انواع سشوار صنعتی ارزان در این دسته قرار می‌گیرند.

سشوار صنعتی دیمردار ساده(غیر دیجیتال)

در مدل‌های صنعتی دیمردار، همان امکان تنظیم سرعت فن وجود دارد. اما با این تفاوت که در کنار آن، می‌توانید با استفاده از یک ولوم، درجه حرارت المنت را هم تنظیم کنید. در اصل با وجود دو اهرم برای تعیین مختصات هوای خروجی، کاربر کنترل بیشتری بر روی نحوه کار وسیله دارد. بدیهی است که در این دسته گزینه‌های به‌مراتب کمتری برای خرید سشوار صنعتی ارزان به چشم می‌خورد اما همچنان ممکن است بتوانید برخی از محصولات مقرون به صرفه را انتخاب کنید.

سشوار صنعتی دیجیتالی

سشوار صنعتی دیجیتال را می‌توان حد اعلای پیشرفت و تکنولوژی در این حوزه دانست. محصولات این دسته فرسنگ‌ها از محصولات حاضر در دو دسته دیگر پیش‌تر بوده و تجربه به‌مراتب حرفه‌ای‌تری را برای کاربر فراهم می‌سازند. هرچند اصولاً سشوار صنعتی ارزانی در این دسته به چشم نمی‌خورد اما همچنان استثناهایی وجود داشته و برخی محصولات مقرون به صرفه این دسته، ارزش خرید بالایی دارند. درمدل های دیجیتال یک صفحه نمایش تعبیه شده که در آن مختصات کارکردی وسیله از جمله میزان حرارت هوای خروجی، نشان داده می‌شوند. در این نوع کاربر می‌تواند میزان درجه حرارت فن و سرعت فن را به وسیله کلید به طور دقیق تنظیم کرده و سطح آن را از طریق صفحه نمایش چک کند.

گزینه‌های پیشنهادی آچاریست برای خرید سشوار صنعتی ارزان

اکنون پس از دستیابی به برخی اطلاعات کلیدی به منظور خرید سشوار صنعتی ارزان ، قصد داریم تا گزینه‌های پیشنهادی آچاریست را بررسی کنیم. کارشناسان فروشگاه آچاریست بر مبنای تجربه‌ای که در این حوزه دارند، این موارد را صرفاً به عنوان گزینه‌هایی مناسب برای خرید سشوار صنعتی ارزان معرفی می‌کنند. معرفی این گزینه‌ها، به معنی محدودیت انتخاب شما نبوده و واقعیت این است که سبد محصولات آچاریست، طیف وسیع‌تری از مدل‌ها و گونه‌ها را شامل می‌شود. با ما همراه باشید تا به این سه مورد از سشوار صنعتی ارزان، نیم‌نگاهی داشته باشیم.

نک مدل (1800HG)

نک مدل (1800HG) را می‌توان در این کلاس قیمتی، به عنوان یک سشوار صنعتی ارزان اما موفق معرفی کرد. هم برای مصارف عمومی و هم برای کاربردهای صنعتی کاملاً مناسب است. حجم هوای خروجی این محصول بین 150 الی 500 لیتر در دقیقه متغیر بوده و درجه حرارت اعلامی برای آن برابر با 580 درجه سانتی‌گراد است. البته نک مدل (1800HG) قابلیت تنظیم میزان هوای خروجی را دارد. در مجموع با وجود کیفیت مناسب قطعات، موتور پرقدرت و طراحی ارگونومیک و کارآمدی که دارد، این محصول یک سشوار صنعتی ارزان و موفق است. یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت آن، شش ماه گارانتی معتبر شرکتی است که برای این ابزار، بسیار مهم و کاربردی است.

سشوار صنعتی نک

رونیکس مدل (1104)

رونیکس در بسیاری از حوزه‌ها، ابزار و ملزومات باکیفیت و قدرتمندی را به بازار عرضه کرده است. در کلاس سشوار صنعتی ارزان نیز، با عرضه رونیکس مدل (1104)، تا حد زیادی موفق ظاهر شده است. در این محصول نیز کیفیت قطعات بالاست، طراحی و همچنین تعدد لوازم جانبی، وضعیت قابل قبولی دارند. رونیکس مدل (1104) با اینکه یک سشوار صنعتی ارزان است اما با چهار سری مختلف به فروش می‌رسد. حجم هوای خروجی آن بین 250 تا 500 لیتر در دقیقه متغیر بوده و درجه حرارت هوای خروجی آن نیز 600-450 درجه سانتی‌گراد است. گارانتی 12 ماهه معتبر رونیکس، پشتوانه خوبی برای تضمین کیفیت این محصول است.

سشوار صنعتی رونیکس

ادون مدل (HAG-6618)

اگر در خرید سشوار صنعتی ارزان به دنبال گزینه ارزان‌تری هم باشید، در کنار دو مدل فوق، ما به شما ادون مدل (HAG-6618) را هم پیشنهاد می‌کنیم. برخلاف بسیاری از محصولات حاضر در این سطح قیمت، این محصول دیجیتال است و امکان کنترل دما به شکل الکترونیکی را دارد. بدیهی است که قابلیت تنظیم سرعت گردش فن هم وجود دارد. دبی جریان هوای خروجی این ادون مدل (HAG-6618) بین 250 و 550 لیتر در دقیقه متغیر است. این محصول شاید از حیث قیمت نسبت به دو مدل دیگر برتری داشته باشد اما واقعیت این است که کیفیت ساخت پایین‌تری دارد. خریداران چنین محصولی باید خود را برای تفاوت کیفیت با برندهای معتبر بازار، آماده کنند.

سشوار صنعتی ادون

سشوار صنعتی ماکیتا
راهنمای خرید اره درخت بر برقی و بنزینی؛ کدام‌یک برای کدام هدف؟
بررسی خرید بهترین کارواش خانگی؛ چرا رونیکس را پیشنهاد می‌کنیم؟
فهرست