بررسی خرید بهترین کارواش خانگی؛ چرا رونیکس را پیشنهاد می‌کنیم؟

در هنگام خرید کارواش، شما با دو دسته اصلی از محصولات مواجه می‌شوید؛ دستگاه کارواش خانگی و کارواش صنعتی. بدیهی است که هر یک از این دو دسته، برای سطح و شکل خاصی از نیازمندی‌ها طراحی شده و قابلیت‌های خاصی دارند. پس در هنگام خرید باید در مورد اینکه کدام‌ یک را انتخاب می‌کنید، با دقت بالایی تصمیم‌گیری کنید. ما در این یادداشت قصد داریم تا ضمن معرفی تفاوت‌های عملکردی دستگاه کارواش خانگی و صنعتی، بر محصولات حاضر در دسته کارواش خانگی تمرکز بیشتری داشته باشیم. زیرا اساساً هدف ما در این بررسی پرداختن به علل برتری کارواش خانگی رونیکس است؛ موضوعی که قصد داریم بدون پیش‌داوری یا تبلیغات و صرفاً بر اساس دانش فنی و تجربه عملی کارشناسان به آن بپردازیم. پس برای آشنایی با این وسیله کاربردی و محصولات رونیکس، تا انتها با ما همراه باشید.

شستشوی ماشین با کارواش خانگی

امروزه بسیاری افراد به یک کارواش خانگی اطمینان بیشتری داشته و از کیفیت آن رضایت بیشتری دارند

تفاوت بین کارواش خانگی و کارواش صنعتی چیست؟

برای درک کامل تفاوت‌های موجود بین این دو دسته از محصولات، نیاز است تمایزهای موجود را در چند بخش اصلی بررسی کنیم. اصلی‌ترین تفاوت بین این دو، کاربرد آن‌هاست اما اجازه دهید تا در بخش پایانی به این تفاوت بپردازیم. ابتدا بهتر است تمایزهایی که منجر به تفاوت در کاربرد دستگاه کارواش خانگی و کارواش صنعتی می‌شوند را در کنار هم مرور کنیم.

تفاوت در موتور؛ پایه‌ای ترین تفاوت بین آن‌ها

همانطور که از عنوان می‌توان فهمید، تفاوت بین موتور دستگاه کارواش خانگی و مدل‌های صنعتی، به طرز محسوسی باعث تفاوت در کارکرد آن‌ها شده است. در کارواش خانگی، شاهد استفاده از موتورهای الکتریکی یونیورسال هستیم. موتور یونیورسال، نوعی از موتور الکتریکی است که از نظر فنی یک ساختار خودتحریک متشکل از بالشتک و آرمیچر دارد. توضیح کامل ساختار موتور یونیورسال در دایره اهداف متن نمی‌گنجد اما ذکر یک نکته در مورد نحوه عملکرد آن الزامی است. در موتور یونیورسال با انتقال جریان الکتریسیته به روتور، از طریق جاروبک کربنی یا به عبارتی ذغالی، نیروی محرکه فراهم می‌گردد. دقیقاً به همین علت به آن موتور ذغالی نیز گفته می‌شود. مشخصاً در این شیوه تولید حرکت، تماس مستقیم به انتقال برق کمک می‌کند. اما در کارواش صنعتی از موتور القایی استفاده می‌شود.

اجزای پایه‌ای موتور یونیورسال

در ساختار موتور القایی که به آن موتور دینامی هم گفته می‌شود، عبور الکتریسیته از یک ساختار سیم‌پیچی، یک میدان الکترومغناطیسی قوی ایجاد می‌کند. این میدان ایجادشده از سیم‌پیچ که به آن استاتور گفته می‌شود، بر میدان‌های متداخل روتور اثر کرده و آن را به گردش وامی‌دارند. روتور تماس مستقیمی با استاتور ندارد و به شفت خروجی موتور القایی متصل است. این بدان معنی است که گردش روتور، منجر به گردش شفت خروجی می‌شود. همانطور که پیداست در موتور القایی خبری از تماس مستقیم بخش متحرک و ثابت نیست و القای الکتریکی نیروی محرکه را فراهم می‌کند. حال پس از آشنایی با ساختار موتور کارواش خانگی و کارواش صنعتی ، بهتر است نگاهی به مزایای و معایب آن‌ها داشته باشیم. بدیهی است که مزایا و معایب این دو نوع موتور، به طور مستقیم و غیر مستقیم بر مزایا و معایب کارواش خانگی و صنعتی اثر می‌گذارند.

مزایا و معایب؛ مقایسه کارواش خانگی و کارواش صنعتی

  • طول تحت فشار بیشتر، عمر موتور نوع صنعتی بیشتر از موتور کارواش خانگی است. اما در موارد استفاده ساده و کوتاه‌مدت، تفاوت طول عمر چندان محسوس نیست.
  • وزن کارواش صنعتی بخاطر استفاده از موتور القایی، به‌مراتب بیشتر از کارواش خانگی است.
  • توان خروجی موتور کارواش خانگی، به طور معمول نسبت به توان نوع صنعتی کمتر است. معمولاً تا سقف فشار آب 150 بار می‌توان از کارواش‌های خانگی انتظار داشت که این میزان برای مصارف خانگی کافیست.
  • کارواش صنعتی نسبت به نوع خانگی، تفاوت قیمت فاحشی دارد. معمولاً مدل‌های خانگی قیمت بسیار کمتری نسبت به مدل‌های صنعتی دارند.
  • نگهداری و سرویس کارواش خانگی به‌واسطه برخی از نقاط ضعف موتور یونیورسال، زمان‌برتر بوده و معمولاً باید در فواصل زمانی ثابت انجام شود. تمیز کردن ذغال یا تعویض آن، یکی از عملیات‌های الزامی در طول سرویس این وسیله است.
  • هزینه تعمیر و تعویض قطعات موتور کارواش خانگی کمتر است.
  • موتور کارواش‌های صنعتی برای کارکرد مداوم در ساعات طولانی مناسب هستند اما موتور دستگاه کارواش خانگی معمولاً نسبت به این موضوع حساس است. البته بدیهی است که در مصارف خانگی خبری از کار کردن طولانی‌مدت نیست.

کارواش رونیکس

کارواش‌های رونیکس شاید لقب خانگی را یدک بکشند اما به معنی واقعی کلمه، عملکردی حرفه‌ای دارند

پس از تصمیم‌گیری؛ چرا رونیکس؟

حال پس از درک تفاوت‌های بین کارواش خانگی و صنعتی، اگر تصمیم شما در مورد خرید کارواش خانگی قطعیت یافته است، ما رونیکس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه قصد داریم تا با مدنظر قرار دادن محصولات رونیکس به عنوان یکی از الگوهای موفق در حوزه تولید دستگاه کارواش خانگی، ویژگی‌های مثبت و مزایای آن را به شما معرفی کنیم. قطعاً پس از مطالعه این موارد، متوجه خواهید شد که چرا رونیکس را به عنوان یک الگوی موفق در تولید این محصول به شما معرفی می‌کنیم. حال چرا رونیکس؟

کارواش خانگی رونیکس طیف وسیعی از نیازها را هدف گرفته است

حتی پس از اینکه متوجه شوید کارواش خانگی برای شما مناسب‌تر است، همچنان باید به دنبال یافتن محصولاتی باشید که مختصات آن‌ها با نیازمندی‌هایتان منطبق‌تر باشد. در مصارف خانگی، از یک کارواش صرفاً برای شست‌وشو و تمیز کردن ماشین انتظار ندارید؛ بهتر است برخی از نیازمندی‌های دیگر را نیز در نظر بگیرید. پس با این اوصاف یک محصول منعطف با چند کارکرد گوناگون، انتخاب بهتری برای کارواش خانگی است. اتفاقاً یکی از نقاط قوت اصلی کارواش خانگی رونیکس همین است. محصولات رونیکس در مدل‌های مختلفی، طیف وسیعی از نیازهای خانگی را پوشش داده و از آن برای امور دیگری نیز مانند نظافت کف حیاط یا سایر سطوح و درزها، می‌توان استفاده کرد. رونیکس تجربه خوبی در شناخت نیازمندی‌های خانگی دارد و به همین خاطر در تولید آن از این حیث، عملکرد قابل تقدیری دارند.

تکمیل بودن تجهیزات و آمادگی کامل برای نیازهای خانگی

محصولات رونیکس همراه با قابلیت‌ها و تجهیزات کاملی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. به عنوان مثال مدل‌های مختلف کارواش رونیکس با دو عدد لانس در اختیار مشتری قرار گرفته و همچنین طول شلنگ آن‌ها حداقل 5 متر است. این در حالی است که امکان اضافه کردن مخزن شوینده نیز بسته به نیاز مشتری وجود دارد. شما با در اختیار داشتن خود کارواش رونیکس و این تجهیزات، بدون تردید در رفع نیازهای خانگی خود با هیچ مانع و چالش مواجه نمی‌شوید. با این اوصاف می‌توان گفت کارواش خانگی رونیکس اساساً با تجهیزات و قابلیت‌های کافی عرضه شده و از این حیث برتری محسوسی نسبت به سایر برندها دارد. این مورد نیز یکی دیگر از علل برتری برند رونیکس در این حوزه است.

قیمت مناسب در عین کیفیت بالا؛ کارواش خانگی رونیکس مقرون به صرفه است

مقرون به صرفه بودن نیز یکی دیگر از نقاط قوت کارواش خانگی رونیکس است. در حالی که معمولاً برندهای معتبر قیمت بسیار بالایی دارند و بخاطر تفاوت بسیار زیاد قیمت، مشتریان به سراغ برندهای متفرقه می‌شوند، محصولات رونیکس این شکاف را پر می‌کنند. مشتریان با پرداخت کمی پول بیشتر نسبت به برندهای متفرقه و بی‌کیفیت، می‌توانند یک محصول را با کیفیتی نزدیک به بهترین های بازار خریداری کنند. مقرون به صرفه بودن برای خرید محصولاتی که با هدف کاربردهای خانگی خریداری می‌شوند، یک نقطه قوت به‌مراتب مهم‌تر است که نمی‌توان از آن غافل شد.

کارواش خانگی رونیکس

با فشار بالای آب، هر کثیفی و جرمی را می‌توان شکست داد

پشتیبانی و گارانتی قابل قبول؛ رونیکس در بازار حضور فعالی دارد

اغلب ما در هنگام خرید، کمتر به خرابی محصول و دچار مشکل شدن آن فکر می‌کنیم و این کاملاً طبیعی است. اما بد نیست همواره احتمال خرابی را، حتی برای بهترین برندهای جهان هم در نظر بگیریم. زیرا اساساً بهترین محصول جهان نیز ممکن است به علل مختلفی دچار خرابی‌های غیرقابل پیش‌بینی شود. در خرید کارواش خانگی نیز باید این موضوع را لحاظ کرده و به فکر گارانتی و پشتیبانی محصول باشیم. در حالی که هم برندهای متفرقه بخاطر ضعف کیفیت و هم برندهای کلاس جهانی بخاطر عدم حضور در بازار ایران، در بخش پشتیبانی ضعف داشته و گارانتی ندارند، اوضاع برای رونیکس فرق دارد. دستگاه کارواش خانگی رونیکس با یک گارانتی معتبر و با مدت زمان بالا در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. سوای بحث گارانتی نیز از نظر در دسترس بودن قطعات به جهت تعویض نیز، باز هم کارواش خانگی رونیکس برتری محسوسی دارد.

ابزار جانبی دستگاه کارواش

محصولات رونیکس با لوازم و ابزار جانبی کافی و باکیفیت عرضه می‌شوند

دو پیشنهاد از بهترین کارواش خانگی رونیکس

حال پس از برشمردن علل برتری کارواش خانگی رونیکس از نظر کارشناسان مجموعه آچاریست، بد نیست تا در انتها دو مدل از بهترین کارواش خانگی رونیکس را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا مروری کوتاه بر برخی از ویژگی‌های آن‌ها داشته باشیم.

کارواش خانگی رونیکس مدل (Rp-u100)

رونیکس مدل (Rp-u100) از یک موتور ذغالی با توان 1400 وات استفاده می‌کند که برای کاربردهای خانگی کاملاً مناسب است. این محصول با در اختیار داشتن موتور مذکور، می‌تواند فشار آب خروجی از لانس را تا 100 بار افزایش دهد. برخی از افرادی که شناخت کمتری نسبت به الزامات این حیطه دارند، ممکن است فشار 100 بار را ناکافی قلمداد کنند. اما در واقعیت این فشار آب برای مصارف خانگی نه‌تنها ایده‌آل، بلکه اضافی هم خواهد بود. به‌طوری رونیکس به طور ویژه یکی از لانس‌های موجود در پک محصول را برای کم کردن فشار خروجی در اختیار مشتری قرار داده است!

کارواش رونیکس Rp-u100

مدل (Rp-u100)

کارواش خانگی رونیکس مدل (Rp-0100)

اگر بودجه بیشتری در اختیار دارید و حس می‌کنید سطح نیازمندی‌های شما بالاتر است، می‌توانید به سراغ رونیکس مدل (Rp-0100) بروید. این محصول نیز تقریباً در تمام مشخصات با مدل (Rp-u100) مشابهت دارد؛ موتور 1400 واتی و فشار خروجی 100 بار. اما در بخش موتور بخاطر استفاده از موتور القایی، مزایای بیشتری را پیش پای مشتریان قرار داده است. در این محصول بخاطر استفاده از موتور القایی طول عمر موتور بالاتر رفته، نیاز به سرویس دوره‌ای کاهش یافته و امکان کارکرد مداوم برای ساعت‌های طولانی‌تر فراهم شده است.

کارواش رونیکس مدل Rp-0100

کارواش خانگی رونیکس
نکاتی برای خرید سشوار صنعتی ارزان و مناسب
راهنمای خرید متر لیزری و معیار های اصلی!
فهرست