راهنمای خرید پیچ گوشتی و بکس (برقی و شارژی)

پیچ گوشتی برقی یا بکس یکی از قطعات اصلی در جعبه ابزار شما است و به شما این امکان را می دهد که در صورت لزوم به راحتی پیچ و مهره ای را باز کنید. آنها برای پروژه های خانگی مانند سرهم کردن و مونتاژ کردن وسایل خانه و تخت، متصل کردن کف و قرار دادن حصار یا دیوار و نیز کار های کوچکتر، مانند متصل کردن قلاب ها و محکم کردن و سفت کردن اتصالات بسیار ایده آل هستند.

اجازه دهید ما گزینه های شما را نیز بررسی کنیم و به شما کمک کنیم تا پیچ گوشتی برقی مناسب خودتان را انتخاب کنید.

کار با پیچ گوشتی برقی

قبل از شروع

فکر کردن به نحوه استفاده از پیچ گوشتی برقی قبل از خرید مهم است. در اینجا برخی از مباحث اصلی ما ذکر شده است.

میخواهید از پیچ گوشتی برقی برای چه کاری استفاده کنید؟

پیچ گوشتی های برقی به همه کار های خانه کمک می کنند، اما برای استفاده بیشتر از آن و استفاده ایمن و صحیح از آن، از خود بپرسید که پیچ به چه ماده ای بسته خواهد شد. به عنوان مثال، این ماده، چوب، تخته گچ یا MDF خواهد بود؟ بسته شدن به داخل مواد مختلف نیاز به قدرت متفاوتی دارد. بنابراین قبل از خرید به این موضوع فکر کنید.

میخواهید تا چه مدتی از پیچ گوشتی استفاده کنید؟

مدت زمان کار های خاصی را که برای پیچ گوشتی استفاده می کنید در نظر بگیرید. اگر قرار است مدت طولانی از آن استفاده کنید، به دنبال مواردی باشید که تا حد ممکن راحت و سبک باشند.

انواع پیچ گوشتی

هنگام خرید ابزار برقی با قابلیت پیچ کردن، دو گزینه متفاوت وجود دارد. یا یکی را انتخاب کنید که پیچ گوشتی به عنوان عملکرد اصلی آن باشد – مانند پیچ ​​گوشتی برقی یا بکس برقی یا ابزاری را انتخاب کنید که در میان بسیاری از ویژگی های دیگر مانند دریل چند کاره گزینه پیچ گوشتی را نیز ارائه دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد دریل های چند کاره، به راهنمای خریدار دریل مراجعه کنید.

پیچ گوشتی برقی

پیچ گوشتی برقی

یک پیچ گوشتی برقی کوچک برای کار های سبک اطراف خانه خود مانند آویز کردن تصاویر یا قرار دادن وسایل کنار هم و روی موادی مانند چوب نرم و تخته گچ در نظر بگیرید.

آنها جمع و جور، قابل حمل و نگهداری آسان هستند.

بکس

آچار بکس

اگر با یک کار دشوار مانند یک ساختمان، نجاری یا پروژه کف سازی روبرو هستید، به یک بکس نیاز دارید. این یک پیچ گوشتی سنگین است که برای مواد سنگین تر، متراکم تر و استفاده طولانی مدت تر طراحی شده است.

بکس ها یک نیروی اضافی (ضربه ای) ایجاد می کنند، شبیه به یک دریل چکشی، که به پیچ دادن سریعتر پیچ ها و مواد متراکم تر کمک می کند.

منبع انرژی

هنگام انتخاب پیچ گوشتی برقی، منبع برق ابزار می تواند عامل مهمی باشد. بیایید به دو گزینه بی سیم (شارژی) و با سیم (برقی) بپردازیم.

پیچ گوشتی های شارژی

پیچ گوشتی های شارژی

برق آن با ولت (V) اندازه گیری میشود.

یک پیچ گوشتی شارژی یا بکس شارژی به شما امکان می دهد آزادانه حرکت کنید و به مناطق دشوار برسید، بدون اینکه مجبور باشید در مجاورت منبع برق بمانید. این وسائل اگر در فضاهای تنگ و در مشاغل آزاد کار می کنید مفید است.

با استفاده از یک باتری، برق آنها توسط ولت (V) اندازه گیری می شود. ولتاژ بالاتر به پیچ گوشتی شارژی، برای غلبه بر مقاومت، قدرت گشتاور بیشتری می دهد. بنابراین اگر نیاز به گشتاوری در مواد سخت دارید ، ولتاژ بالا را انتخاب کنید زیرا قدرت آن بیشتر خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی را مطالعه کنید.

ظرفیت باتری

که با واحد آمپر ساعت اندازه گیری می شود (Ah).

هرچه ظرفیت باتری بیشتر باشد، زمان بیشتری برای انجام کار ها خواهید داشت. و از آنجا که مشاغل سختگیرانه از باتری بیشتری استفاده می کنند، لازم است در مورد نوع کار و همچنین مدت زمان انجام کار نیز فکر کنید.

به دنبال باتری های لیتیوم یونی باشید- این ها باتری بسیار قدرتمند و در عین حال سبک بوده و یک انتخاب مناسب برای محیط زیست هستند. حتی اگر این ابزار را برای مدت طولانی بلا استفاده بگذارید، شارژ خود را بدون خرابی حفظ خواهد کرد.

بسیاری از تولیدکنندگان اطمینان میدهند که طیف وسیعی از ابزار های برق شارژی از همان باتری استفاده می کنند. از آنجا که ولتاژ آنها یکسان است، شما به راحتی می توانید یک باتری و شارژر بخرید و فقط آن را بین تمام ابزار هایی که در اختیار دارید قرار دهید و این موضوع خرید این گونه ابزار ها را  برای خانه به صرفه تر می کند.

بسته به اندازه و قدرت ابزار و باتری، هر پیچ گوشتی شارژی زمان شارژ متفاوتی خواهد داشت و شارژ سریع می تواند هنگام کار روی پروژه های بزرگ مانند چیدن کف یا قرار دادن حصار مفید باشد.

پیچ گوشتی های برقی

پیچ گوشتی های برقی

برق آن با وات (W) اندازه گیری میشود.

پیچ گوشتی های برقی مستقیماً به برق اصلی متصل می شوند و اطمینان حاصل می کنند که شما برای کل کار انجام شده برق دارید. این منبع برق مداوم به این معنی است که نیازی به تعویض یا صبر برای شارژ مجدد باتری ها نیست، بنابراین پیچ گوشتی های برقی مناسب کار های سنگین مانند پروژه های ساختمانی هستند.

برق پیچ گوشتی با وات اندازه گیری می شود. هرچه وات بالاتر باشد، قدرت بیشتری نیز در دسترس است. اگر فقط برای کار های سبک مانند پیچاندن در تخته گچ استفاده می شود، یک وات کمتری را در نظر بگیرید یا اگر از فلزات یا چوب استفاده می کنید، وات بالاتر را انتخاب کنید.

هنگام استفاده از پیچ گوشتی برقی، از وجود سیمی که پشت سر شما قرار دارد آگاه باشید، زیرا این امر می تواند یک خطر شمرده شود یا ممکن است در اطراف مبلمان پیچیده شود.

ویژگی ها

پیچ گوشتی های برقی و بکس ها طیف گسترده ای از مشخصات فنی و ویژگی های مفید را برای سهولت و سرعت کار ها ارائه می دهند. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

گشتاور

تنظیم گشتاور پیچ گوشتی شارژی

که در نیوتن متر (Nm) اندازه گیری می شود.

برق این ابزار با گشتاور اندازه گیری می شود، که این مقدار نیروی چرخشی (یا پیچش) را مشخص می کند. پیچ گوشتی برقی یا بکس شما دارای یک عدد Nm یا تنظیماتی است که نشان دهنده یک عدد Nm است.

سرعت بی باری

که بر حسب دور در دقیقه (RPM) اندازه گیری می شود.

با این کار سرعت چرخش مته ابزار اندازه گیری می شود. برای کمک به طیف گسترده ای از مشاغل به دنبال مدل هایی با تنظیمات سرعت متغیر باشید.

سرعت بی باری برای تعریف عملکرد یا توانایی ابزار با گشتاور کار نمی کند. هرچه گشتاور بیشتر و سرعت آن بیشتر باشد، پیچ دادن پیچ به ماده ای سخت تر، مانند چوب سخت، راحت تر خواهد بود.

هنگام گشتاوری به هر سطحی، با سرعت کم و تنظیم گشتاور کم شروع کنید و سپس هر دو را افزایش دهید. این امر به محافظت از سطوح ظریف کمک می کند و ممکن است دریابید که فقط یک دور کم یا گشتاور برای انجام کار لازم است.

اندازه گیره ای که مته را در دستگاه نگه میدارد

قرار دادن مته در دریل شارژی

هرچه اندازه چاک بزرگتر باشد، مته قطر بزرگتری می توانید استفاده کنید. اندازه اعلام شده حداکثر است، بنابراین اگر پیچ گوشتی شما دارای اندازه چاک 5 میلی متر (mm) باشد، مته های حداکثر تا آن اندازه را می پذیرد.

قفل اسپیندل (میله ی گردان)

این ویژگی ایمنی هوشمندانه وقتی انگشت خود را از روی ماشه بر می دارید، چاک و مته را قفل می کند و به شما امکان می دهد از حرکت مکانیسم جلوگیری کنید.

طراحی دستگیره

مانند هر ابزار برقی دیگری، یافتن یکی از مواردی که کار با آن برای شما راحت است بسیار مهم است. به دنبال گزینه هایی با ویژگی های راحت مانند طراحی ارگونومیک و دسته های نرمتر باشید.

شارژر های USB میکرو

با یک سیستم شارژ USB  میکرو در برخی از پیچ گوشتی های کوچک برقی، شارژ کردن پیچ گوشتی خود را حتی راحت تر کنید.

روشنایی  LED

با انتخاب یک پیچ گوشتی برقی با نور LED داخلی محل کار خود را روشن کنید. برای ساخت کابینت و مونتاژ مبلمان کوچک بسیار مناسب است.

شاید به این وسایل نیاز پیدا کنید

که با استفاده از پیچ گوشتی برقی خود، از چند مورد ضروری استفاده کنید تا از ابزار جدید خود بیشترین بهره را ببرید.

مته های پیچ گوشتی

مشاغل مختلف در اطراف خانه نیاز به مته های مختلف پیچ گوشتی دارند. همه پیچ گوشتی های ما دارای یک انتخاب اساسی از مته ها هستند، یا یک مجموعه لوازم جانبی را انتخاب می کنند تا هر آنچه را که کار می کنید تحت پوشش قرار دهید.

باتری ها و شارژر ها

اگر یک مدل بی سیم را انتخاب کرده اید، داشتن یک باتری اضافی یا شارژر اطمینان حاصل می کند که در صورت تمام شدن شارژ ابزار نیازی به توقف کار در دست نیست.

کابل های دو شاخه دار

اطمینان حاصل کنید که می توانید با تهیه یک سیم پیچ یا حلقه کابل، پیچ گوشتی سیم دار یا بکس را به راحتی کار خود را انجام دهید. این به شما امکان می دهد از ابزار برقی خود در گوشه و کنار خانه خود استفاده کنید.

انواع سری پیچ گوشتی شارژی

راهنمای خرید پیچ ​​گوشتی برقی و آچار بکس
راهنمای خرید دستگاه فرز
22 روش مختلف برای استفاده از اسپری WD-40 در خانه
فهرست