راهنمای خرید فرز انگشتی

ما در اینجا یک راهنمای خرید فرز انگشتی دقیق برای شما قرار دادیم. شما می توانید تمام جزئیات مهم و فاکتور های مربوط به فرز های انگشتی را که باید قبل از خرید یکی از آنها مورد بررسی دهید، پیدا کنید. بنابراین، مطمئن شوید که قبل از خرید هرگونه فر انگشتی، این راهنمای خرید را تا انتها مطالعه کنید.

1. اندازه کولت

اندازه کولت در یک فرز انگشتی داده شده به سادگی در مورد اندازه مته پشتیبانی شده آن به شما می گوید. به عبارت دیگر، در اصل اندازه چاک یا اندازه هگزا یک فرز انگشتی است. شما می توانید درجه اندازه کولت فرز انگشتی را در اینچ پیدا کنید که کاملاً مشابه ابزار های برقی دیگر است. به طور کلی، اندازه کولت شامل گزینه هایی مانند ¼ اینچ یا 5/8 اینچی است.

اما همانطور که دیدید همه گزینه های موجود در این مقاله دارای اندازه کولت ¼ اینچی هستند که به این دلیل است که ¼ اینچی یک اندازه معمول است. این بدان معناست که شما می توانید طیف گسترده ای از گزینه های مته را هنگام کار با چنین فرز انگشتی پیدا کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا بر حسب نیاز خود از یک فرز انگشتی برای بسیاری از برنامه ها استفاده کنید.

2. منبع انرژی

اگر با ابزار های برقی مانند فرز انگشتی آشنایی دارید، پس باید بدانید که از طریق روش های مختلف می توان این تجهیزات را تأمین کرد. اگرچه، برای فرز های انگشتی، این گزینه ها شامل برق و باد است. اما از آنجا که هر دوی این گزینه ها کاملاً مناسب هستند، شما باید قبل از خرید یک فرز انگشتی، هر دو گزینه را در نظر داشته باشید.

هنگامی که با یکدیگر مقایسه می شود، استفاده از یک فرز انگشتی شارژی بسیار آسان تر است و گزینه عملی تری را ایجاد می کند. این امر به این دلیل است که یک فرز انگشتی شارژی از باتری برای انرژی خود استفاده می کند که آن را کاملاً بی سیم و استفاده از آن را آسان می کند. اگرچه، اینها عموماً از طرف دیگر گران قیمت هستند. در مقایسه با این، فرز انگشتی پنوماتیک بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه است که انتخاب بسیار خوبی را برای کاربرانی که بودجه کم دارند، ایجاد می کند.

این موارد در برخی موارد قادر به ارائه قدرت بسیار مشابه و حتی بالاتر در مقایسه با انرژی برقی هستند. اما همانطور که انتظار دارید، چنین فرز های انگشتی پنوماتیک برای کار به کمپرسور هوا احتیاج دارند. همچنین به دلیل وجود شلنگ ورودی هوا که توسط چنین فرز های انگشتی پنوماتیک استفاده می شود، ظرفیت را پایین می آورد.

3. رتبه بندی قدرت

این که آیا شما در حال خرید یک فرز انگشتی برقی یا پنوماتیک هستید، بررسی میزان قدرت آن بسیار مهم است. این کار برای اطمینان از این است که در هنگام استفاده از فرز انگشتی برای نیاز های سنگ زنی خود هیچ مشکلی در عملکرد ندارید. برای فرز های انگشتی برقی، این درجه بندی در ولتاژ 18 ولت یا 20 ولت داده می شود.

از طرف دیگر، فرز های انگشتی پنوماتیک قدرت موتور خود را در مقیاس HP به عنوان ¼ HP یا ½ HP ذکر کرده اند. همانطور که انتظار دارید، هم برای فرز انگشتی پنوماتیک و هم برای فرز انگشتی برقی، درجه بندی توان بالاتر منجر به عملکرد بهتر می شود. بنابراین، اگر می خواهید از یک فرز انگشتی برای کارهای سنگین استفاده کنید، باید دستگاهی تهیه کنید که دارای درجه قدرت بالایی باشد و کاملا برای برنامه مورد نظر شما کار کند.

4. اندازه و شکل

فرز انگشتی اساساً به دلیل عامل اندازه و شکل، یک ابزار قدرتمند دستی است. همانطور که انتظار دارید، آنها را برای استفاده در گوشه های کوچک و فضاهای تنگ در صورت لزوم بسیار کاربردی و مفید می کند. بنابراین، شما باید یک فرز انگشتی تهیه کنید که از نظر عامل شکل آن، کوچک و جمع و جور باشد.

نکته جالب دیگر در مورد چنین فرز های انگشتی این است که در زمان استفاده شما از فضای گاراژ یا جعبه ابزار برای ذخیره سازی نمی گیرند. دقیقاً مانند اندازه، بررسی وزن یک فرز انگشتی کاملاً مهم است. به طور کلی، هر فرز انگشتی سبک می تواند به مدت طولانی و بدون کشیدگی بازو استفاده شود.

5. ضمانت نامه

اگر می خواهید یک فرز انگشتی خریداری کنید که برای مدت طولانی بدون هیچ مشکلی دوام داشته باشد، باید یکی از آنها را با مدت ضمانت طولانی تهیه کنید. به طور کلی، این فرز انگشتی با 1 سال ضمانت ارائه می شوند. اما در برخی موارد، حتی می توانید گزینه هایی با 3 سال و یا حتی 5 سال گارانتی پیدا کنید.

جدا از گارانتی، کیفیت ساخت یک مشخصه دیگر در هنگام جستجوی گزینه های قابل اطمینان و با دوام نقش مهم دیگری دارد. برای این مسئله یک دلی وجود دارد و آنهم اینست که که دستگاه های خوش ساخت که دارای مدت زمان ضمانت طولانی هستند بسیار قابل اعتماد هستند و برای مدت طولانی دوام می آورند.

بهترین فرز های انگشتی بازار جهانی

فرز های انگشتی ابزار سنگ زنی کوچک و جمع و جوری است که در هنگام سنگ زنی از مته های مختلفی برای انواع برنامه های مختلف استفاده می کند. از آنجا که این مدل ها هم به صورت برقی و هم پنوماتیک (بادی) ارائه می شوند، مدل های زیادی در آن وجود دارد. از این رو، شما باید قبل از خرید یکی از این عوامل زیر را در نظر بگیرید:

 • اندازه کولت (گیره فشنگی): اندازه کولت فرز انگشتی در مورد اندازه مته هایی است که می توانید برای دستگاه استفاده کنید. معمولاً، فرز های انگشتی دارای اندازه کولت ¼ اینچی هستند که کاملاً رایج است و شما می توانید طیف گسترده ای از مته ها را برای این اندازه پیدا کنید.
 • نوع برق: در حالی که برخی از مدل های فرز های انگشتی موجود پنوماتیک هستند، ممکن است برخی دیگر نیز برقی باشند. هر دو مزایای خاص خود را دارند و موارد برقی بی سیم هستند و دارای باتری شارژی هستند و موارد پنوماتیک معمولاً ارزان تر هستند اما برای کار به کمپرسور هوا احتیاج دارند.
 • رتبه بندی برق: اگر در حال خرید یک ماشین فرز انگشتی برقی هستید، می توانید رتبه بندی برقی آن را که معمولا 18 ولت یا 20 ولت است، پیدا کنید. از طرف دیگر، فرز های انگشتی پنوماتیک دارای قدرت موتور ¼ HP یا ½ HP هستند. در هر دو مورد، رتبه بندی بالاتر باعث عملکرد بهتر کاربر می شود.

امروزه، ما با بهترین فرز های انگشتی، به همراه ویژگی ها و گزینه های اصلی آنها، اینجا هستیم. همچنین می توانید یک راهنمای خرید دقیق ذکر شده در انتهای این مقاله را پیدا کنید. به عبارت دیگر، شما می توانید این مقاله را تا انتها مرور کرده و فرز انگشتی مناسب را برای خود انتخاب کنید:

1. فرز انگشتی Dewalt Die Grinder

فرز انگشتی Dewalt Die Grinder

Dewalt یک برند اصلی ابزار های برقی موجود در بازار است که مدل های مختلف برقی را تولید می کند، از جمله مدل فرز انگشتی آن که در اینجا ذکر شده است.

فرز انگشتی Dewalt DCG426B در این مقاله در جایگاه اول قرار دارد و وقتی با سایر فرز های انگشتی مقایسه میشود میبینید که قیمت خیلی بالاتری نسبت به بقیه دارد و این مسئله به این دلیل است که شما برای پول داده شده خود چیز های زیادی می گیرید. همانطور که از نام آن پیداست، از یک سیستم باتری 20 ولتی استفاده می کند که برای اکثر کاربران کاملاً قدرتمند است.

سیستم باتری آن یک اندازه کولت ¼ اینچی را تامین میکند که کاملاً جهانی است و به شما امکان می دهد تعدادی مته را بدون هیچ مشکلی در آن قرار دهید. نکته جالب دیگر در مورد این فرز انگشتی این است که از کیفیت ساخت عالی برخوردار است. شما همچنین یک ضمانت 3 ساله دریافت می کنید که در اکثر مدل های دیگر فرز انگشتی موجود نیست.

بهترین ویژگی ها:

 • میزان قدرت 20 ولتی
 • اندازه کولت ¼ اینچی
 • 3 سال گارانتی
 • چراغ های LED داخلی
 • ارائۀ ماشه سرعت متغیر

موارد مثبت:

 • ارزش بالایی برای پول برای یک فرز انگشتی برقی
 • عملکرد بالا با سیستم باتری 20 ولتی
 • همراه با کنترل ها و تنظیمات مختلف

موارد منفی:

 • کمی بزرگ و سنگین

2. فرز انگشتی Milwaukee

فرز انگشتی Milwaukee

Milwaukee یکی از معتبرترین برند های ابزار آلات برقی است که محصولات بسیار بادوام و قابل اعتمادی تولید می کند.

فرز انگشتی Milwaukee’s 2784-20 در این مقاله در جایگاه 2 قرار دارد زیرا با دوام ترین و مطمئن ترین گزینه ذکر شده در این مقاله است. این یک دستگاه بسیار با کیفیت است. از آنجا که با آن 5 سال گارانتی نیز دارید، می توانید انتظار داشته باشید که برای مدت طولانی بدون هیچ مشکلی دوام بیاورد.

در مورد عملکرد آن، این دستگاه توسط یک سیستم باتری 18 ولتی تأمین می شود که عملکرد مناسبی را ارائه می دهد. بخاطر اینکه این دستگاه از یک موتور بدون جاروبک استفاده می کند، بسیار بی صدا است و گزینه مناسبی برای تأمین انرژی کولت ¼ اینچی آن است.

بهترین ویژگی ها:

 • میزان قدرت 18 ولتی
 • اندازه کولت ¼ اینچی
 • 5 سال گارانتی
 • موتور بدون جاروبک
 • کیفیت ساخت عالی

موارد مثبت:

 • قابل اطمینان ترین و با دوام ترین فرز انگشتی ذکر شده در اینجا
 • با سیستم باتری 18 ولتی عملکرد مناسبی را ارائه می دهد
 • دستگیره بالا و طراحی دسته ارگونومیک

موارد منفی:

 • کمی گران قیمت

3. فرز انگشتی Ingersoll Rand Die Grinder

فرز انگشتی Ingersoll Rand Die Grinder

Ingersoll Rand در بین کاربران ابزار های برقی کاملاً مشهور است.

این فرز انگشتی Ingersoll Rand 3101G در جایگاه 3 این مقاله وجود دارد زیرا ارزان ترین گزینه موجود در این مقاله است. و حتی اگر دارای برچسب قیمت بالایی باشد، با آن چیز های مختلفی به دست می آورید که منجر به ارزش بالایی در هنگام استفاده از این فرز انگشتی می شود. همانطور که با نام آن انتظار می رود، این دستگاه دارای قالب پنوماتیک است که در نتیجه آن قیمت پایین تری دارد.

شما با این فرز انگشتی یک موتور ⅓ HP دریافت می کنید که با استفاده از کمپرسور هوای خارجی کار می کند و قادر است عملکرد مناسب و معقولی را برای انواع برنامه های مورد نیاز به کاربر ارائه دهد. در مورد ضمانت آن شما یک سال ضمانت دارید که برای قیمت داده شده عالی است. اگرچه کیفیت ساخت آن در حد متوسط ​​است.

بهترین ویژگی ها:

 • رتبه بندی برقی با 1/3 HP
 • اندازه کولت ¼ اینچی
 • 1 سال گارانتی
 • خروجی عقب برای سهولت استفاده
 • طراحی گیره ارگونومیک

موارد مثبت:

 • فرز انگشتی بسیار مقرون به صرفه و ارزش بالا در مقابل پول پرداختی
 • عملکرد عالی ⅓ HP موتور پنوماتیک
 • برای آرامش خاطر 1 سال ضمانت دارد

موارد منفی:

 • کیفیت ساخت در حد متوسط ​​است

4. فرز انگشتی Makita Die Grinder

فرز انگشتی Makita Die Grinder

Makita یکی از برند های برتر و گران قیمت ابزار آلات است که به ساخت ابزار های برقی معروف است.

اگر به دنبال یک مدل برقی هستید، فرز انگشتی Makita GD0601 گزینه دیگری است. اگرچه، این مورد از طریق باتری کار نمی کند و برای کار کردن به یک پریز برق نیاز دارد. خوشبختانه، این با استفاده از سوئیچ داخلی AC / DC می تواند بر روی AC و همچنین جریان برقی DC کار کند تا سهولت استفاده داشته باشد. این موتور می تواند تا 2500 دور در دقیقه افزایش یابد که باید برای اکثر کاربران بیشتر از حد کافی باشد.

Makita فرز انگشتی با کیفیت ساخت بسیار خوبی را ارائه می دهد که داشتن آن همیشه عالی است. شما حتی یک گارانتی طولانی مدت با آن می گیرید. از آنجایی که Makita از یک کولت ¼ اینچی در این فرز انگشتی استفاده می کند، به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانید از انواع مته ها با آن استفاده کنید.

بهترین ویژگی ها:

 • رتبه بندی توان 25000 دور در دقیقه
 • اندازه کولت ¼ اینچی
 • 1 سال گارانتی
 • سوئیچ جریان AC / DC برای سهولت استفاده
 • طراحی کوچک و جمع و جور

موارد مثبت:

 • عملکرد بالای موتور با 25000 دور در دقیقه
 • کیفیت عالی ساخته شده با غلاف آلومینیومی
 • با هر دو جریان برقی AC وDC کار می کند

موارد منفی:

 • کاربر آن را با یک سیم برق به پریز متصل می کند

5. فرز انگشتی Astro Pneumatic Tool Die Grinder

فرز انگشتی Astro Pneumatic Tool Die Grinder

همانطور که از نام آن مشخص است،Astro Pneumatic Tool ابزار های برقی پنوماتیک را درست مانند مدل فرز انگشتی اش که در زیر ذکر شده است، می سازد.

فرز انگشتی Astro Pneumatic Tool 219 یک کیت کامل است که در مجموع دارای سه قطعه است. این شامل مجموعاً دو فرز انگشتی است که یکی مستقیم و دیگری زاویه راست است. خوشبختانه هر دوی این ابزار ها عملکرد بسیار مشابهی دارند و بدون هیچ مشکلی می توانید از هر یک از آنها استفاده کنید. شما همچنین یک مجموعه سوراخ چرخشی 8 تکه همراه با این کیت فرز انگشتی قالب دارید.

هر دوی این فرز انگشتی از نوع پنوماتیک هستند و این بدان معناست که برای استفاده از آنها به کمپرسور هوا احتیاج دارید. درست مانند اکثر گزینه های موجود، هر دوی این دستگاه های فرز انگشتی با 1 سال ضمانت ارائه می شوند. همانطور که گفته شد، کیفیت ساخت می تواند بسیار بهتر باشد.

بهترین ویژگی ها:

 • رتبه بندی برق 1/3 HP
 • اندازه کولت ¼ اینچی
 • 1 سال گارانتی
 • کیت 3 تکه
 • همراه با 8 مجموعه سوراخ كننده چرخشی

موارد مثبت:

 • یک مجموعه کامل با دو ابزار و سوراخ کن
 • انجام ابزار های پنوماتیک شایسته
 • ارایه ابزار های مستقیم و زاویه راست

موارد منفی:

 • کیفیت ساخت می توانست بهتر باشد

6. فرز انگشتی Aircat Die Grinder

فرز انگشتی Aircat Die Grinder

Aircat یک برند نسبتاً جدیدی از ابزار های برقی پنوماتیک موجود در بازار است که همچنین برای انواع مختلفی از یک فرز انگشتی ساخته می شود.

فرز انگشتیAircat 6255 یکی از قدرتمندترین ابزار های پنوماتیک موجود در این مقاله است. این دستگاه می تواند عملکرد بالایی را ارائه دهد زیرا یک فرز انگشتی پنوماتیک است که می تواند با کمپرسور هوا فشار بالا مورد استفاده قرار گیرد. پس از اتصال، قدرت موتور آن می تواند تا ½ HP افزایش یابد که برای اکثر کاربران بسیار مناسب است.

شما از این موتور نرخ سرعت 20000 دور در دقیقه می گیرید که با توجه به قیمت داده شده بسیار عالی است. در مورد گارانتی آن، این دستگاه گارانتی 1 ساله دارد که کاملاً مشابه اکثر گزینه های موجود مانند آن است. متأسفانه کیفیت ساخت در آن بهترین کلاس نیست و در این بازه قیمت می توانید گزینه های بسیار بهتری پیدا کنید.

بهترین ویژگی ها:

 • رتبه بندی برقی ½ HP
 • دور موتور تا 20000 دور در دقیقه
 • اندازه کولت ¼ اینچی
 • 1 سال گارانتی
 • وزن 500 گرمی

موارد مثبت:

 • فرز انگشتی پنوماتیک با کارایی بالا
 • طراحی کوچک و جمع و جوری
 • فرز انگشتی زاویه راست برای سهولت در استفاده

موارد منفی:

 • کیفیت ساخت ضعیف

7. فرز انگشتی Chicago Pneumatic Die Grinder

فرز انگشتی Chicago Pneumatic Die Grinder

Chicago Pneumatic برند دیگری از ابزار های برقی است که مدل های پنوماتیک را به طور کلی کاملاً مقرون به صرفه می کند.

Chicago Pneumatic CP875-22 یکی دیگر از فرز های انگشتی است که مقرون به صرفه است و گزینه مناسبی را برای کاربرانی که بودجه خوبی دارند ایجاد می کند. این از یک کولت ¼ اینچی استفاده می کند که مانند سایر فرز های انگشتی موجود در این مقاله است. همچنین با استفاده از این فرز انگشتی سرعت موتور بالایی برابر با 21000 دور در دقیقه دارید که باید برای اکثر کاربران بیش از اندازه کافی باشد.

همانطور که انتظار دارید، این محصول با یک سال ضمانت همراه با کیفیت ساخت مناسب ارائه می شود. اگرچه کمی سنگین است و در جنبه بزرگتری قرار دارد، اما می تواند برای کاربرانی که به دنبال یک ابزار ارگونومیک هستند، مسئله ساز شود.

بهترین ویژگی ها:

 • رتبه بندی برقی 21000 دور در دقیقه
 • اندازه کولت ¼ اینچی
 • 1 سال گارانتی
 • قیمت مقرون به صرفه برای کاربران با هر بودجه
 • فرز انگشتی اویه راست برای سهولت استفاده

موارد مثبت:

 • عملکرد مناسب فرز انگشتی پنوماتیک
 • ارزش بالا برای پول پرداخت شده
 • پیستول زاویه راست برای فضا های تنگ

موارد منفی:

 • کمی بزرگ و سنگین

جمع بندی

در حالیکه روش های مختلفی برای سنگ زنی یک جسم یا سطح داده شده وجود دارد، معمولاً فرز انگشتی یک گزینه آسان برای استفاده است. جدا از اینکه بسیار جمع و جور و کوچک است، از عملکرد خوبی نیز در کنار ویژگی های مختلف این فرز برخوردار هستید. با گذر از بهترین دستگاه های ذکر شده در این مقاله می توانید در مورد این ویژگی ها بیشتر بدانید.

ما حتی تمام جزئیات آنها را به همراه یک راهنمای خرید دقیق ذکر کردیم. این راهنمای خرید دارای فاکتور ها و جنبه های مختلفی در رابطه با فرز انگشتی می باشد. و اگر حتی این برای شما کافی نیست، در اینجا توصیه هایی وجود دارد که شما باید قبل از خرید یک ماشین قالب گیری در نظر بگیرید:

 • فرز انگشتی Dewalt بهترین گزینه برای پول دادن در این مقاله است. این دستگاه نه تنها دارای یک سیستم قدرت برقی 20 ولتی است، بلکه حتی 3 سال ضمانت دارد که داشتن آن همیشه عالی است.
 • اما اگر فقط دوام و اطمینان می خواهید، می توانید با فرز انگشتی Makita را دنبال کنید زیرا کیفیت ساخت عالی را ارائه می دهد. منبع انرژی 18 ولتی آن نیز دارای 5 سال ضمانت است که در مقایسه با سایر گزینه های موجود بهترین است.
 • اگر بودجه کافی ندارید، می توانید فرز انگشتی Ingersoll Rand را تهیه کنید زیرا ارزان ترین گزینه موجود در این مقاله است. در حالی که یک موتور پنوماتیک دارد، که موتورش 1/3 HP باید بیش از قیمت داده شده، مناسب باشد.
راهنمای خرید فرز انگشتی
اصول اولیه برش پلاسما
آموزش سوراخ کردن دیوار با دریل
فهرست