22 روش مختلف برای استفاده از اسپری WD-40 در خانه

شاید شما در حال حاضر از اسپری WD-40 برای شل کردن پیچ ها و قطع جیرجیر لولا ها استفاده کنید، ولی آیا می‌دانستید که (اسپری WD-40) می‌تواند کارهای شگفت‌انگیز دیگری نیز در خانه شما انجام دهد؟

دور نگه داشتن عنکبوت‌ها

دور نگه داشتن عنکبوت‌ها

آیا از عنکبوت می ترسید؟ فقط مقداری اسپری WD-40 را روی محل هایی که عنکبوت و سایر حشرات می‌توانند وارد شوند از جمله جدار پنجره‌ها و قاب اسپری کنید. این کار عنکبوت‌ها و سایر حشرات را بیرون خانه نگه می‌دارد.

ضدآب کردن کفش‌ها وچکمه‌ها

ضد آب کردن کفش‌ها وچکمه‌ها

اگر هوای بیرون بارانی است، قبل از اینکه بیرون بروید، رویه و کناره‌های کفش‌ها یا چکمه‌ها را با با لایه‌ای از اسپری WD-40 بپوشانید. اسپری WD-40 به عنوان مانع عمل می‌کند و در نتیجه نم و رطوبت نمی‌تواند وارد کفشتان شود و جوراب‌هایتان را خیس کند.

دور نگه داشتن سنجاب‌ها از ظرف تغذیه پرندگان

دور نگه داشتن سنجاب‌ها از ظرف تغذیه پرندگان

این مسئله همیشه اتفاق می‌افتد: همین که ظرف تغذیه را از دانه پر می‌کنید، سنجاب‌ها داخل آن می‌شوند و قبل از آنکه پرنده‌ها فرصتی پیدا کنند، همه غذا را می‌خورند. دفعه بعد که ظرف را پر می‌کنید، یک لایه از اسپری WD-40 را بالای ظرف اسپری کنید، این کار باعث می‌شود جوندگان فوراً فرار کنند.

فضولات را از کفش خود جدا کنید

فضولات را از کفش خود جدا کنید

به خانه می‌رسید و می‌بینید در پیاده‌روی بعد از ظهرتان پایتان را روی خرابکاری سگ گذاشته‌اید. مشکلی نیست! فقط مقداری اسپری WD-40 کف کفش اسپری کنید و با یک مسواک قدیمی فضله را از شکاف‌های کفش پاک کنید. سپس آنرا با آب سرد بشویید. می‌بینید که کفشتان مثل روز اول می‌شود.

جدا کردن آدامس

جدا کردن آدامس

استفاده از کره بادام‌زمینی را فراموش کنید. دفعه بعد که آدامس بادکنکی در موهای فرزندتان گیر کرد، مقداری اسپری WD-40 روی آن اسپری کنید و سپس موها را شانه کنید و به خوبی بشویید.

از انگشت‌های چسبناک خلاص شوید

از انگشت‌های چسبناک خلاص شوید

دفعه بعد که روی یک پروژه کار می‌کنید و تصادفاً مقداری چسب سوپر به دستتان ‌چسبید، کافی است اسپری WD-40 را روی آن ناحیه اسپری کنید. وقتی دستتان را به هم بمالید، چسب جدا می‌شود.

پاک کردن لکه رنگ

پاک کردن لکه رنگ

اگر لکه رنگی روی خودرو پیدا کردید که ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شده‌باشد، مقداری اسپری WD-40 روی آن ناحیه اسپری کنید و سپس با یک کهنه تمیز پاک کنید. این کار لکه را پاک می‌کند.

درآوردن جواهرات تنگ

درآوردن جواهرات تنگ

حلقه‌تان خیلی تنگ است؟ اسپری کردن مقداری اسپری WD-40 کمک می‌کند حلقه سر شود و از دستتان دربیاید.

نرم کردن زیپ

نرم کردن زیپ

زیپ ژاکت لجباز در برابر اسپری WD-40 شانسی ندارد. فقط مقداری از آن را روی زیپ اسپری کنید و آن را چند بار روی دندانه بالا و پایین کنید.

پاک کردن خراش‌های کف زمین

پاک کردن خراش‌های کف زمین

اگر طی کشیدن خراش‌ها را از زمین پاک نمی‌کند، مقداری اسپری WD-40 رار روی زمین اسپری کنید و سپس آن را پاک کنید. این ماده قاعدتاً نباید زمین را خراب کند ولی اگر نگران هستید ابتدا آن را در جایی که دیده نمی‌شود امتحان کنید.

خلاص شدن از باقی‌مانده‌های چسب

خلاص شدن از باقی‌مانده‌های برچسب

برای پاک کردن باقی‌مانده چسب، برچسب و اتیکت کافی است ‌ اسپری WD-40را روی آن اسپری کنید، حدود یک دقیقه صبر کنید و سپس آن را با پارچه پاک کنید.

پاک کردن لکه‌های روغن

پاک کردن لکه‌های روغن

اگر یک لکه زشت روغن کف گاراژ یا ورودی وجود دارد، روی لکه را با لایه‌ای از اسپری WD-40 بپوشانید و سپس آن را با شلنگ بشویید. لکه باید به محض خشک شدن آب ناپدید شود.

از بین بردن علفهای هرز

از بین بردن علف های هرز

برخی باغبان ها می‌گویند اسپری WD-40 به خوبی به عنوان علف‌کش کار می‌کند. از آن برای کندن بوته خار استفاده کنید. بوته خار پژمرده شده و خراب می‌شود و شما می‌توانید آنرا با ریشه بیرون بکشید تا دیگر به حیاطتان برنگردد.

پاک کردن توالت

پاک کردن توالت

برای پاک کردن لکه‌های آهکی کاسه توالت مقداری اسپری WD-40 را اسپری کنید و سپس آن را با برس دستشویی ضدعفونی کرده و سیفون بکشید.

پاک کردن لکه رنگ مو

پاک کردن لکه ناشی از رنگ مو

اگر موهایتان را در خانه رنگ می‌کنید و مقداری رنگ روی حوله ریخته‌است، کافی است مقداری اسپری WD-40 روی لکه اسپری کنید و آن را به هم بمالید(تا به خورد پارچه برود). سپس حوله را در ماشین لباسشویی بیندازید و یک دور با آب داغ بشویید.

روان‌کننده سریع شیرآلات

روان‌کننده سریع شیرآلات

در ناحیه ما آب سخت با گذر زمان در قسمتهای متحرک لوله‌کشی رسوب به جا می‌گذارد. وقتی دهانه شیر وان می‌بندد، اسپری WD-40 را از دهانه تا شیر تقسیم اسپری می‌کنم. چند بار اسپری کردن موجب روان شدن و شروع به کار مجدد می‌شود.

جلوگیری از یخ زدن قفل خودرو

جلوگیری از یخ زدن قفل خودرو

اگر یک طوفان یا کولاک پیش‌بینی شود، مقداری اسپری WD-40 در قفل خودرویتان اسپری کنید. این کار مانع ورود آب به داخل قفل و یخ زدن آن می‌شود.

جداکردن لگوهای به هم چسبیده

جداکردن لگوهای به هم چسبیده

بار بعد که کودکتان از شما می‌خواهد قطعات کوچک و سرسخت لگو را از هم جدا کنید، آنها را با مقداری اسپری WD-40 اسپری کنید. با این روش خیلی راحت‌تر از هم جدا می‌شوند.

پاک کردن ماژیک و مدادرنگی از دیوارها

پاک کردن ماژیک و مداد رنگی از دیوارها

بچه‌ها روی دیوار نقاشی کشیده‌اند. نگران نباشید! کافی است مقداری اسپری WD-40 روی دیوار اسپری کنید و ماژیک و مداد رنگی را با یک کهنه تمیز پاک کنید. اگر کاغذ دیواری دارید، ابتدا به طور آزمایشی این کار را انجام دهید.

پاک کردن رنگ از روی چرم

پاک کردن رنگ از روی چرم

اگر در حال نقاشی هستید و یک یا دو قطره رنگ روی کاناپه چرمتان ریخت، کافی است روی لکه اسپری WD-40 را اسپری کنید و  آن را با یک کهنه تمیز پاک کنید. رنگ سریعاً تمیز می‌شود.

پاک کردن گریس

پاک کردن گریس

پس از اینکه کارتان با خودرو تمام شد، به جای اینکه تمام سینک دستشویی را پر از گریس کنید، مقداری اسپری WD-40 روی دستانتان اسپری کنید. آن‌ها را به هم بمالید، با حوله کاغذی پاک کنید و سپس با آب و صابون بشویید.

روان کردن درپوش مخزن سوخت

روان کردن درپوش مخزن سوخت

درپوش مخزن سوخت به خصوص در محیطهای نمکی زحمت زیادی ایجاد می‌کند. چند بار در سال کمی اسپری WD-40 روی آن بریزید تا از زنگ زدن آن جلوگیری کنید. اضافه اسپری WD-40 را پاک کنید تا از چکه کردن آن و نیاز به شستشوی مجدد خودرو جلوگیری کنید.

روش های استفاده از اسپری wd
راهنمای خرید پیچ گوشتی و بکس (برقی و شارژی)
15 نکته که در مورد دستگاه سنگ رومیزی باید بدانید
فهرست